| anonim_4396 a întrebat:

Uitati am nevoie de niste sfaturi. Acum 3 saptamani am plecat intr-un camp de 10 zile (RoJam) langa Sibiu. Acolo am cunoscut o fata din Braila de care m-am indragostit. O iubesc foarte mult si nu as vrea sa incerc sa o uit cum mi-au spus nsite prieteni. Ce as putea sa fac sa fiu impreuna cu ea? Va rog ajutati-ma. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| ralukyta13 a răspuns:

Buna darius,
o iubesti da am inteles ai facut ceva pentru a pastra legatura cu ea? un numar de telefon? id de mess? nimic? incearearca sa vorbesti cu ea, daca u consideri ca poti avea o relatie la distanta bine ini dau un mic sfat cand vorbiti la pc dati'va web va ve'ti simti mult mai aproape unul de altul in felul acesta.
in schimb daca nu ai cum sa iei legatura, sa vorbesti cu ea ocupa'ti timpul pentru a nu te mai gandi incontinuu la ea...iesi afara cu prietenii vei vedea ca sunt multe fete dragute in jurul tau.e normal sa "suferi" un timp dupa ea, e in natura noastra, avem sentimente, dar incearca sa te distrezi poate ea nu sta in casa si se gandeste la tine e decizia ta ce vei alegehappy
sper ca ti'am fost de ajutorhappy
mult succes!

7 răspunsuri:
| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Nu stiu. Ai pueta sa faci in asa fel incat sa ti legatura cu ea. Sa ii ceri numarul de telefon, id-ul ceva sa o cautzi pe facebook Nu stiu. Si sa incercatzi sa vb apoi dupa ce vb cu ea macar o saptamana sa ii spuio ca o palci si sa incerci sa vb mai mutl cu ea sa i zici ca o palci ca nu vrei sa o uiti si ceea ce simti tu cu adevarat. Apoi daca aveti cum sa mva intalnitzi si sa vb life, dar va fi mai greu avnd in vedere ca tu eti idntrun loc iar ea... nah alt loc. Dar pentru inceput ar fi bine sa incerci sa dai de ea si sa ii vb :*...

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Bafta. Sper ca te-am ajutat big grin

| bobby1990 a răspuns:

Cat de usor vorbiti de iubire.Ce iubesti tu la fata asta? Stii ce-i place sa faca,sa manance,ce flori ii plac, culoare preferata etc? inainte sa iubesti cunoaste o persoana. Poate descoperi ca nu merita sa investesti sentimente in ea. Apoi invata sa o iubesti. sfatul meu e sa vorbesti mai mult cu ea. Si nu te arunca asa, gata, o iubesc...

| Dul a răspuns:

Din braila smug de unde sunt eu. nu prea ai ce sa faci sad

| sonia_6457 a răspuns:

Pai daca nu stai acolo ce rost are thinking cere id si aveti o relatie online sau caut-o... thinking si daca nu esti minor incearca sa ramai cu ea thinking

| matterwhat a răspuns:

Ioi istenem

| etzy a răspuns:

Depinde cati ani ai. daca ai mai mult de 16 du-te pana la ea. inainte sun-o si intreab-o unde sta etc.
Daca ai sub 16 nu ai ce face doar sa iti gasesti alta fata