| yoanaluvade2 a întrebat:

Una dintre cele mai bune prietene ale mele a avut un prieten si s-a despariti de ea. Acum e foarte suparata si sufera! Nu stiu ce sa fac, ce sa-i zic ca sa-l uite! Am incercat tot!
Ceva sfaturi?! Ceva ajutor?!
multumesc:X Fundita!

Răspuns Câştigător
| BloodyBlade a răspuns:

Buna! cel mai bine este sa-i fii alaturi si sa o lasi sa-ti spuna tot ce are pe suflet, chiar daca spune acelasi lucru de 2 sau mai multe ori las-o sa zica.Se va descarca si asta ii va face bine.Las-o sa planga pe umarul tau si consoleaz-o cum poti mai bine,dar in prima luna ar fi bine ca tu sa nu amintesti de prietenul ei,crede-ma,doare si mai tare daca ii aude numele... dupa ce se simte mai bine duceti-va in oras,plimbati-va,mancati inghetata,glumiti,radeti.dar cel mai important acum pentru ea este sa vorbiti,despre orice si sa poata avea incredere in tine ca vei fi mereu acolo pentru ea, ca nu o vei lasa la greu, si ca poate sa vorbeasca, cu tine la orice ora din zi si din noapte, iar tu sa o incurajezi.Nu incerca sa-i spui ca nu este ultimul baiat din lume si ca exista si altii sub nicio forma pentru ca acum ea(fiind adolescenta, poate si prima iubire), crede ca numai acel baiat o putea face fericita. Uitarea nu e usoara si trebuie mult timp sa se "refaca" o rana adanc facuta in inima fiindca ea a pus sentimente.deocamdata, incurajeaz-o si spune-i ca va fi bine, ca o sa treceti impreuna peste asta. Sper ca te-am ajutat si ca am ajutat-o si pe ea! Bafta!happy:*

| yoanaluvade2 explică (pentru BloodyBlade):

Multumesc mult! Raspunsul tau imi e chiar folositor! multumesc mult! fundita:X:X Iti multumesc din suflet! Eu chiar asta incerc sa fac sa ii fiu alaturi sa o incurajez. Am facut si fac in continuare tot ceea ce ai zis tu. Multumesc din tot sufletul! Mi-ai fost de mare ajutor!:X

| BloodyBlade a răspuns (pentru yoanaluvade2):

N-ai pentru ce.Ii doresc numai bine prietenei tale si tie!:*

| yoanaluvade2 explică (pentru BloodyBlade):

Multumesc din suflet! Eu si prietena mea iti multumim love struck mi-ai fost de mare ajutor:*!:XX

4 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Scoate-o in oras, invit-o la tine faceti o seara a fetelor, chestii de genu, dar nu cred ca ai sa reusesti, ea singura trebuie sa treaca peste, tu trebuie doar sa ii fii aproape si ea sa stie ca are pe cine se baza. Deci sfatul meu Fii prietena ei!