| Danielita a întrebat:

Va cer ajutorul legat de fostul meu prieten. Ne-am certat cum o luna. De atunci mereu cand vorbeam trebuia sa ne certam evident orgoliul este prea mare. Duminica m-a sunat sa ma intrebe daca ma duc in [arc si m-am dus. Acolo erau mai multi prieteni comuni. Eu ma duc putin sa ma plimb cu o fata si el striga dupa mine unde te duci iubi : ( si apoi nu a recnuoscut a zis ca ni s-a parut noua) apoi dupa ne m-am ntors a venit la mine ma loat pe la spate de ma imbratisat apoi pana sa plec ramasesem blocati uitandu-ne unul la altul unul langa altul tinandune de mana si apoi cand am plecat un fost prieten de-al meu a zis ceva si el s-a suparat si mi-a zis sa nu-i mai dau sperante false si ca sa ma duc la acel baiat k el s-a saturat. Dupa aceea eu i-am trimis un mesaj in care ii spuneam k nu am nici o treaba cu ace; l baiat sa inteleaga ca eu pe el il iubesc. Asta a fost pe scurt. va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi. va rog sa imi spuneti cum sa ma impac cu el deoarece dupa faza de atunci a zis ca nu vrea sa ne mai impkm etc din cauza aclui tip si eu chiar vreau sa ne impacam, cum sa fac asta? pareri. fundita desigur
fara mijtouri

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai Danielita, ce sugestie iti dau:fii mai apropiata si mai draguta cu un prieten de-al lui. Daca te iubeste va fi gelos. Daca e indiferent, cauta-ti al iubit si pe asta baga-l in masa.Sa fii iubita!

| Danielita explică (pentru onasis1961):

Da pai duminica atunci cand s-a enervat el si a zis ca gata sa nu-i mai dau sperante etc atunci era un prieten care se dadea la mine de aia a reactionat asa... in acest caz cum sa rezolv situatia? ca i-am spus ca nu am nici o treaba cu ala dar...

| onasis1961 a răspuns:

Daca a reactionat asa, inca te iubeste.Mai lasa-l putin sa fiarba in suc propriu, si impacate cu el! Ai sa intrebi, cum? Trebuie sa stai cat de mult in prejma lui.Sa ai rabdare pana se baga singur in seama.Asa ca fii increzatoare pe farmecul, si puterea ta de atractie, si totul se va rezolva de la sine!

| Anutsa24 a răspuns:

Eu zic sa ai putina rabdare. daca el a reactionat asa,eu cred ca tine la tine. cel mai bine ar fi sa ai incredere in tine deoarece tu stii cel mai bine situatia si alte pareri s-ar putea sa te deruteze si mi tare. daca el s-a despartit de tine,lasa-l pe el sa se intoarca,dar daca tu te-ai despartit de el si vrei ca tot el sa faca primul pas,fa in asa fel incat sa ajunga la urechile lui ca un 'altul' vrea sa-ti propuna sa fii cu el. ca sa fie credibil,fii putin indiferenta(ideea e sa-l faci sa creada ca nu te mai intereseaza el. pe baieti ii ucide gandul ca nu mai esti a lui sau ca altul e mai bun ca el) si apoi fa-l sa creada ca esti dispusa sa-l lasi pentru altul. dar nu exagera! in acelasi timp incearca sa ii amintesti indirect de clipele frumoase pe care le-ati impartit amando:mergi prin locurile in care stateati doar voi,poze la avatar cu tine facute de el, melodia voastra, chiar si cum v-ati intalnit prima oara poti sa ii amintesti etc(mai pe scurt "rasuceste cutitul in rana" ca el sa-si aminteasca ca nu te poate iuta nicicum si ca tu esti viata lui...). sper ca te-am ajutat. bafta! :*