| Danielita a întrebat:

Va cer ajutorul legat de fostul meu prieten. Ne-am certat cum o luna. De atunci mereu cand vorbeam trebuia sa ne certam evident orgoliul este prea mare. Duminica m-a sunat sa ma intrebe daca ma duc in aprc si m-am dus. Acolo erau mai multi prieteni comuni. Eu ma duc putin sa ma plimb cu o fata si el striga dupa mine unde te duci iubi sad si apoi nu a recnuoscut a zis ca ni s-a parut noua) apoi dupa me m-am ntors a venit la mien ma loat pe la spate de ma imbratisat apoi pana la plec ramasesem blocati uitandu-ne unul la altul unul langa altul tinandune de mana si apoi cand am plecat un fost prieten de-al meu a zis ceva si el s-a suparat si mi-a zis sa nu-i mai dau sperante false si ca sa ma duc la acel baiat k el s-a saturat. Dupa aceea eu i-am trimis un mesaj in care ii spuneam k nu am nici o treaba cu ace; l baiat sa inteleaga ca eu pe el il iubesc. Asta a fost pe scurt. va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi. va rog sa imi spuneti cum sa ma impac cu el deoarece dupa faza de atunci a zis ca nu vrea sa ne mai impkm etc din cauza aclui tip si eu chiar vreau sa ne impacam, cum sa fac asta? pareri. fundita desigur. mersi:*

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Of.
Draga mea,zau,astea sunt copilarii.
Este foarte clar ca relatia voastra nu s-a terminat,spune-i sa inceteze sa se imbufneze ca un copil rasfatat,sa fie ceva mai matur si sa va impacati, pentru ca n-o sa-l rogi si n-o sa-l astepti vesnic!
Daca e baiat destept, o sa se impace pe loc.
Curaj!
Si mult noroc!

| Danielita explică (pentru greece12):

Asta au pus si majoritatea prietenilor care cunosc toata povestea nu o parte mica... o sa incerc mersi pentru sfat

| greece12 a răspuns (pentru Danielita):

Sorry,dar se prea fandoseste,e ca si cum ar vrea sa te pedepseasca pe tine fiindca te vrea inapoi!
El,draga mea,te vrea inapoi si trebuie(in mintea lui) sa platesti greseala lui ca te place!
Fii un pic mai hotarata si pune-l sa aleaga, ori laie, ori balaie!

| Danielita explică (pentru greece12):

O sa vorbesc fata in fata cu el si o sa-i spun sa inceteze si sa aleaga mersi de sfat :*

| greece12 a răspuns (pentru Danielita):

Pup! Curaj mult!

| Danielita explică (pentru greece12):

Dupa toate astea un prieten comun cica la mine : tu nu vezi k tot la tine se intoarce?

| greece12 a răspuns (pentru Danielita):

Si n-are dreptate?!? Are.Si foarte multa! Asa ca, sa se hotarasca!

| Danielita explică (pentru greece12):

DA are multa drepatate mai ales ca acea persoana este prietenul lui cel mai bun caruia ii spune tot...

| greece12 a răspuns (pentru Danielita):

Bafta maxima! Pup!

| redrouje a răspuns:

Spune-i in continuare ca il iubesti. vorbeste cu el. explica-i ce simti, cum te simti. ca vrei sa fiti din nou impreuna... el poate o sa zica ca nu mai exista sperante dar...tu insista pentru ca sperante sunt, vointa trebuie sa existe. si roaga-l ca macar o data sa lase orgoliul departe si sa vorbiti cu sentimentele pe fata