| BloodFactory a întrebat:

va rog din suflet sa ma ajutati.Am o problema cu sora mea mai mare.
Sora mea are 16 ani si si-a bagat in cap chestia ca este "urata".
Sora mea nu este deloc asa, ba chiar este una dintre fetele cele mai frumoase din liceu.Si nu mint pentru ca daca era adevarat nu ma mai oboseam sa pun intrebarea pe TPU.
Dar a stat odata cu 3 baieti frumosi si pur si simplu nu a mers.Acum si-a bagat in cap ca daca era frumoasa mergea relatia.
Un baiat avea 21 de ani(i-am spus ca poate voia pe cineva mai mare si asta era cauza dar tot pe a ei o tine) era din orasul nostru si se cunosteau.A intrebat-o intr-o seara la club daca vrea sa stea cu el iar ea a vrut pentru ca ii placea de el.A stat atunci o seara si a doua zi nu a mai sunat-o.
Un baiat avea 15 ani(era mai mic cu 1 an dar nah, era frumos)si inainte ii placea de sor'mea dar acum e indragostit de o fata(si cand esti indragostit nu prea te mai intereseaza alte fete)si a venit sor'mea intr-o seara la el si se certau ei pe acolo dupa a sarutat-o pe sora mea.Au mai fost impreuna si a doua zi dar cand erau altii prin preajma nu o baga in seama dar cand plecau venea la ea.El e din alt oras dar are rude la noi si mai vine dar dupa nu a mai sunat nu a mai spus nimic.I-am spus ca el e indragostit acum si ca nu era problema ca e urata ca altfel nu mai statea atunci cu ea.
Alt baiat avea 19 ani si era arbitru la meci.S-au intalnit intr-o seara la petrecere(era tot de la noi din oras)si i-a spus ca e frumoasa foc si a sarutat-o.A mai vorbit cu el pe telefon dar nu s-au intalnit pentru ca el era plecat la un meci nu stiu unde.Si mai tarziu i-a spus ca poate nu e pregatit pentru o relatie.
Iar ea acum spune ca au stat cu ea pentru ca erau beti atunci(erau dar nu asta e important).I-am spus tot ce am putut sa ii spun.Ca o sa mai intalneasca baieti pana o sa il gaseasca pe cel potrivit dar ea spune ca nu o sa mai stea cu nici un baiat pana nu o sa se roage mult de ea(dar spune ca e urata si asta ma deranjeaza rau pentru ca nu e asa).Si spune ca daca ceva se intampla o data sa-r putea sa nu se mai intample a doua oara dar daca se intampla de doua ori se va intampla cu siguranta si a treia oara.
O tine pe asta.Va rog din tot sufletul ajutati-ma sunt foarte suparat(eu sunt baiat)si nu vreau sa fie suparata pentru ca imi iubesc familia.Va rog spuneti-mi ce sa ii spun sa inteleaga ca nu e urata si ca face parte din viata.Si 3 baieti au facut-o sa se indoaie de ea dar in schimb altii 100 au vrut sa stea cu ea(dar nu a vrut ea pentru multe motive).Va rog din tot sufletul nu am la cine sa apelez.

3 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Primii 2 au vrut sex
al 3 nu stiu ce o fi vrut da poate nu ii placea de ea
spune-i sa nu mai cedeze din prima la baieti...sa se "taraie" putin dupa ea, si o sa vada k situatia se va schimba

| BrokenInside a răspuns:

Gaseste pe cineva care sa i se potriveasca(in afara de partea cu "sant urat/a") sau zii celui mai bun prieten al ei sa o ajute.bafta.

| teiubescsiastae a răspuns:

Buna!
Şi eu am o soră de 19 anii si la fel si ea se crede urata si nu stiu de ce... ea este ff frumoasa dar tot asa o tine pe a ei sad oricum eu iti sugerez sa vorbesti cu ea si sa o convingi ca ea este frumoasa si nu urata... ii dai o oglinda si o pui sa se uite la ea cam o ora o sa vada ca tot ce a spus doar ii se parea.:* sper ca te-am ajutat love struck
Paa!:*
Fundaa?:*