| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos am si eu o foarte mare problema, va rog din suflet sa nu radeti de mine si, chiar daca nu puteti va rog luati-o in serios...Ok, deci, eu am o relatie la distanta cu o fata, in Austria, si vorbeam foarte mult cu ea pe facebook, aproape toata ziua, d ar de vreo luna ea imi vede mesajele dar nu imi raspunde. Ce ar trebui sa fac? Ce mesaj are trebui sa ii dau ca sa raspunda? Este si online si cand ii dau mesaj il vede, dar nu raspunde, si chestia asta ma doare foarte tare sad. Chiar daca nu stiti raspunsul va rog postati comentariu mai jos cu "Nu stiu ce sa spun" ca sa stiu macar ca ati vazut intrebarea mea crying. Cum am mai spus va rog nu o luati in gluma fiindca mi se rupe inima, nu mai pot face nimic, vreau doar sa mai vorbesc cu ea 1 minut... Va rog, daca nu stiti, postati raspunsul "Nu stiu ce sa spun" ca sa vad macar ca va pasa. Nu ma intrebati ce varsta are, nu raspund. Va rog, ajutati-ma. Multumesc!

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea s-a plictisit de o asemenea relatie, vrea si ea un baiat care sa o pupe real, nu virtual.

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns (pentru neutrino):

Mai bine taceai.

| Silviu-Ionut_Chiparatu-Sandu_1993 a răspuns (pentru Sandulescu_Andrei_1999):

Trebuia sa te astepti la orice fel de raspuns. Tipa s-a plictisit si gata. Crezi ca o relatie la distanta tine o vesnicie? Unul cedeaza la un moment dat, chiar daca se intampla dupa 1 zi sau 1 an. Treci peste si nu mai suferi ca ai multe de pierdut si timpul e foarte pretios.

| Wøodenpints a răspuns:

Vrea măciucă adevărată, nu virtuală.
Mno, și pentru unul ca tine, dacă distanța dintre tine șî duduie e mai mare decât mădularul tău, n-o să meargă.

| Radu284 a răspuns:

Daca nu vrea sa-ti mai raspunda, nu o sa-ti raspunda orice i-ai scrie tu. Asta se intampla si cu relatiile 'in carne si oase', nu numai cu cele virtuale.

Totusi, incearca sa o contactezi si altfel, gen e-mail, skype, etc. Exista o foarte mica posibilitate sa nu-ti vada mesajele pe FB.

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns (pentru Radu284):

Ti s-a intamplat vreodata sa nu primeasca cineva mesajele, sau ai zis asa? Si daca ti s-a intamplat, (nu ma refer atunci cand aveai net slab sau deloc), exista o posibilitate sa nu primesc nici eu mesajele ei?

| Radu284 a răspuns (pentru Sandulescu_Andrei_1999):

Sa nu primesc mesajele nu mi s-a intamplat, dar mi s-a intamplat de cateva ori ca persoana careia i le-am trimis sa nu primeasca NOTIFICARE de mesaj nou.

| TeckTonik997 a răspuns:

De ce nu spui varsta? Daca nu o cunosti in viata reala, nu cred ca se poate numi relatie. Nu cred ca are rost sa te mai tii dupa ea... Iti poti crea un cont fals, poate iti raspunde sau ii poti intreba prietenii, ce stiu ei despre ea.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Relatie la distanta? straight face Sincera sa fiu relatia la distanta nu inseamna ca v-ati cunoscut pe facebook si a-ti inceput sa socializati!
Daca nu iti raspunde inseamna ca fata s-a plictisit de prietenia ta(pentru ca asta nu este o relatie)winking este o joaca de copii la 13-15 ani straight face

Treci peste!

| CorinaReg19 a răspuns:

Ok. nu ne spui ce varsta are ea, dar vedem ce varsta ai tu, asta daca e adevarat ca esti nascut in 1999. si in cazul asta nici nu ar trebui sa raspundem..esti copil, ai vorbit cu cineva, te`ai atasat de ea, acum pur si simplu nu mai vorbeste cu tine pentru ca s a plictisit. dar daca nu esti nascut in 1999 si esti mai mare de ani atunci... ce pot sa spun. exact de a spus neutrino. si-a dat seama ca nu se ajunge nicaieri cu o asemenea relatie doar vorbit pe internet. si nu trebuie neaparat sa aiba pe cineva, ci doar nu mai are chef de rutina asta. ce ar face`o sa raspunda ar fi probabil daca i`ai scrie [desi ai minti], sa-i spui ca vii in Austria peste 2 saptamani, si ca stai doar un weekend. ca au parintii treaba acolo [ nu spui ca vii intentionat pentru ea] sau tu stii ce ii spui. din moment ce nu va stiu varsta nu va pot ajuta atat de mult. gasesti un motiv credibil ca vii la ea. si ca vrei sa o vezi, ca nu ceri nimic mai mult. daca ai noroc, iti va raspunde la mesaj si veti vorbi macar timp de astea 2 saptamani pana cand ii spui ca nu mai poti sa vii. dar macar afli ce era in capul ei de nu ti-a mai raspuns. fii puternic