| DianaDidi95 a întrebat:

Salut.am sa va spun ceva, dar v-as ruga sa nu radeti sau s-o luati in gluma!
Deci, stiti si voi ca Fecioara Maria s-a nascut in 8SEPTEMBRIE. Si eu sunt nascuta in aceeasi data, in 8 septembrie si ma tot intrebam, oare asta e un semn de la Dumnezeu, inseamna ceva? Sau este doar o simpla coincidenta?!
Cine ma poate lamuri, sau macar sa ma ajute cu o parere?!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt milioane de oameni nascuti pe 8 septembrie. E un semn numai in masura in care vrei tu sa crezi asta.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Oare sti cate persoane,femei si barbati,sunt nascute pe aceasta data? Ar trebui sa-si puna intrebarea ta? Pur si simplu, la aceea data te-ai nascut, ca sa nu mai spunem ca in timp calendarele s-au schimbat de cateva ori si data exacta a nasterii Mariei sau al oricarui personaj al Bibliei nu cred ca se stie.

| RobertTmroo a răspuns:

Fiecare om este special in felul lui, la fel esti si tu, cu siguranta Dumnezeu are ceva frumos pus deoparte pentru tine, ca si pentru fiecare dintre noi, acum depinde de deciziile pe care le iei in fiecare zi, fiecare clipa e un dar, si trebuie sa o pretuiesti ca atare, dar cel mai important este cum vei influenta viata celor din jurul tau, avand in vedere ca in fiecare zi ai tangenta cu oameni, indiferent ca vrei sau nu..., stii cum se spune "destinul conduce o jumatate din viata fiecarui om, iar caracterul cealalta jumatate." happy, deci nimic nu e coincidenta, tu iti influentezi cel mai mult viata, si in acelasi timp intr-o masura mai mica sau mai mare influentezi si viata celor din jurul tau, al celor dragi,... totul e cu un scop si la timpul lui.
Bafta la scoala, invata si in fiecare zi ai oportunitatea de a face ceva bun happy!

| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Nu cred. Doar imagineaza-ti cite persoane s-au nascut pe aceasta data?! Fecioara Maria a fost ca noi toti, o fata obisnuita, doar ca era fara pacate, ma rog, cu mai putine pacate decit altii. Anume din aceasta cauza ea a fost aleasa sa-l aduca pe pamint pe Iisus. In rest ea a fost, ca si tine si ca si mine, o fata obisnuita.

| RockaruL a răspuns:

Poi inseamna ca esti foarte norocoasa...

| SashaPieterse a răspuns:

Pe tine te cheama cum? daca e maria atunci iti dau explicatia ca vei semana cu ia cand vei fi mare. Daca nu, e o simpla coincidenta.

| dey11 a răspuns:

Cred ca e doar o coincidenta, in lume sunt nascute mii de fete pe data asta! big grin

| DianaDidi95 explică:

Buna! Multumesc pentru pareri, si chiar stiam ca mai sunt mii de oameni nascuti in aceeasi data, dar la religie, am vorbit despre Maria, iar profa ne-a spus multe despre ea, la sfarsitul orei i-am spus ca s eu sunt nascuta in aceeasi data, iar ea mi-a raspuns ca asta trebuie sa insemne ceva, asa ca de asta v-am intrebat si pe voi.[sa nu credeti ca nu sunt constienta de faptul ca mai sunt multe persoane nascut in 8 septembrie.] happy
Multumesc anticipat. Si mai astept raspunsurile voastre!

| DianaDidi95 explică:

Buna sisilia! Pai ma cheama Bianca Maria.big grin
Dar totusi, nu am inteles dc?tongue
Mss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot pe 8 sept sunt. Simple coincidente...