| SpecialGirl a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere? Vi s`a intamplat vreodata?

9 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da cred, am trecut prin asta, a tinut 2 ani tinea si mai mult dar am fot fortati sa ne despartim din cauza distantei oricum am ramas cei mai buni prieteni

| BlueHusky a răspuns:

Daaaaaaaaaaa cred si am fost atat de idiot incat acum 5 zile nici macar nu am vb cu ea si acum tot beau cafea pe la tonka ca doar doar o sa o mai vad... QQ

| sagetator a răspuns:

Nu,nu cred in dragoste la prima vedere. Ce se intampla "la inceput", e o simpla atractie, o dorinta, nicidecum DragostE. De indragostit te indragostesti, dar pe parcursul relatiei, nu la inceput. O sa iti dai seama cand esti indragostita pentru ca e o senzatie unica si foarte, foarte intensa.

| leoaica_1036 a răspuns:

Da.Cred.Am patit-o

| Alyra a răspuns:

Da,eu zic ca e posibil. Daca nu te indragostesti la prima vedere, te indragostesti la a doua, iar daca nu o faci nici la a doua inseamna ca nu vei fi niciodata indragostita de persoana respectiva.Parerea mea...
Eu am vazut odata pe strada un baiat frumos, iar cand l-am vazut a doua oara m-am indragostit de el, dar el nu m-a vazut.Si nici macar acum nu a aflat de existenta mea. crying

| habibi2012 a răspuns:

Da cred de fapt eu am o relatie de 7 luni a fost dragoste la prima vedere si crede-ma sunt foarte fericita si iubita

| CoolSaku a răspuns:

1 Nu
2 nu

| Serenaa a răspuns:

Personal, nu cred in dragoste la prima vedere. Cred in atractie la prima vedere, in,,chimia,, dintre doua persoane atunci cand se vad pentru prima oara. Mi se pare prea mult cand cineva spune ca s-a indragostit din primul moment in care a vazut persoana respectiva. Se poate intampla sa te simti intr-adevar foarte atrasa de cineva si ai tendinta sa crezi ca gata, il/o iubesti si o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, si brusc intr-o buna zi sa nu mai ai nimic cu persoana respectiva. Lucrurile sunt destul de complicate privind iubirea, ea vine pe parcurs si sunt sigura ca poate dura foarte foarte mult timp. Ceea ce am observat este faptul ca toata lumea spune,, te iubesc,, mult prea des. Cuvintele astea doua si-au pierdut valoarea in lumea asta nebuna in care traim. Daca ii spui tot timpul, non-stop unei persoane ca o iubesti(si poate asa e) cu timpul se va obisnui cu replica asta si o va considera ca fiind banala. Sfatul meu este sa nu spui,, te iubesc,, oricui si sa spui asta doar daca simti din tot sufletul ca de foarte multe ori oamenii se joaca cu vorbele, si cuvintele si multi dintre noi sfarsim raniti.

| cristina1760 a răspuns:

Da...si cred dar si mi s-a intamplat