| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, vin si eu cu o întrebare la voi: de ce baietii își bat joc de fete? Adica pebune te întorci la o fată ii spui ca iti pare rau si ca mai vrei o sansa si dupa ce faceti dragoste" de impacare" de doua ori ii spui ca te-am f***t si gata? De ce ar face cineva asa ceva si dupa un an de zile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama ce ii *** pe astia grija ca nu ai scris tu "unii".

Ok, deci baietii care isi bat joc de fete sunt niste cretini. Nu mai dati vina pe fete bai astia, ca intr-o zi poate o sa aveti si voi o fiica, si vine unu sa isi bata joc de ea. Atunci tot asa o sa ziceti, ca ea a fost de vina, ca ea a fost proasta? Ba voi ganditi?

Doar imaginati-va ca de maine aveti o fiica. Vine un bou si se cupleaza cu ea. Boul ala se da ceea ce nu e, minte in privinta intentiilor sale, mananca rahat practic. Are ambitia asta, sa isi bata joc de fiica voastra, si ar face tot ce ii sta in putinta ca sa reuseasca. Ajunge in pat cu ea si a doua zi o paraseste, eventual ii zice fix asa "te-am f**** si gata".

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt și băieți/bărbați care protejează și iubesc cu adevărat fetele/femeile nu se folosesc de ele sau să le exploateze.Da îți dau dreptate,însă lor nu le pasă,nu se gândesc și nu o văd pe ea ca pe fiica,sora, soția, mama, bunica cuiva și când își doresc să își bată joc nu sunt atrași doar de aspectul fizic, de fapt nici nu mai contează din moment ce sunt o grămadă de abuzuri ale bărbaților asupra femeilor în vârstă.Cei de sex masculin care caută să batjocorească femeia când vor sex sunt în stare să obțină cu forța.

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prosti imaturi care vor pasarica

| Violleta2022 a răspuns:

Doar cand fata este proasta, se intampla sa-i cada in plasa unui nemernic si sa continue sa repete greseala.

| Drimmero a răspuns:

Isi bat joc de alea slabe de inger, sa nu zic proaste. Nu mai generaliza, daca dati de toti laketii nu inseamna ca toata rasa masculina e asa, invatati sa puneti si voi ''unii'' acolo in fata. Unii din ei si-o incearca, prost nu e ala care cere, stii cum e, prost e ala care da pana la urma, vina iti apartine daca stiai ca vrea doar sa te cotaie si totusi ai sperat ca se schimba, iar ala e un lake care a simtit victima slaba.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu puteai da un raspuns mai previzibil de atat.

Romania, tara unde victima e aia proasta si vinovata. Excelent!

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Drimmero):

SINGURII CARE SUNT VINOVAȚI ȘI RESPONSABILI DE SUFERINȚA FEMEILOR SUNT BĂRBAȚII.Să vă explic de ce nu am scris doar unii ci TOȚI băieții/bărbații. Dacă tot suntem sexul tare, dacă am fi cu adevărat bărbați, nu doar cu numele și prin ceea ce avem în pantaloni, nu ne-am băga în seamă cu orice fată/femeie.Indiferent de capacitatea mintală a băiatului/bărbatului acesta când intră în viața unei fete/femei de ce o face,ce îl atrage dacă ea nu arată din punct de vedere fizic așa cum și-ar dori ei, dacă nu este pe placul lor? De ce dacă o văd că nu au ce discuta cu ea și este mai credulă, mai naivă mai continuă relația cu ea? De ce dacă nu are o anumită educație sau anumite școli absolvite te mai bagi în seamă cu ea? De ce dacă din punct de vedere financiar nu prea are ce oferii fiindcă nu are nici o pregătire te mai bagi în seamă cu ea? Dacă din punct de vedere al vestimentației nu este decentă și se îmbracă mulat sau cu sânii, fundul la vedere și tu ca băiat/bărbat cauți o fată/femeie serioasă, de ce pe acest tip de fete/femei care sunt îmbrăcate mai mult dezbrăcate le mai băgați în seamă și vă luați de ele? Vă răspund eu se bagă în seamă cu voi fiindcă le pasă doar de propria persoană și pe tine ca fată/femeie nu te vor, nu te doresc decât pentru sex.Doar atât,asta vor ei,sex.Iar dacă tu ca fată/femeie îl refuzi, asta făcând doar acele fete/femei care sunt inteligente și care ele aleg în viață băiatul/bărbatul nu el pe ele, băieții/bărbații te vor face proastă, urâtă, curvă, fițoasă și că ești pe interes.Acei băieți/bărbați care vor să își bată joc de fete/femei le vor "căuta" doar pe acelea mai credule, care sunt ușor de păcălit și atâta timp cât ei beneficiază de sex de pe urma lor ei nu se plâng.Ei se feresc de fetele/femeile inteligente fiindcă nu le pot duce de nas, nu le pot manipula și controla cum vor ei.Ca răspuns la întrebarea ta, adică de ce te-a părăsit după un an de zile, păi fiindcă acesta a fost un "test" din partea băiatului pentru tine ca fată și tu fiind credulă și naivă ai trecut acest "test". Prin faptul că ai acceptat să faci sex cu el, acesta deși acum te-a părăsit are garanția din partea ta că dacă pe viitor s-ar întoarce la tine tu o să-l primești în viața ta.Ca pe viitor să nu mai fi păcălită,nu mai permite nici unui băiat/bărbat să te pipăie sau să te sărute, căci ei fac asta garantat cu oricare altă fată/femeie și nu se lasă până nu vor găsii una să le facă poftele. Dacă îți propune să faceți sex, nu ceda și nu îi oferii trupul tău, dacă este serios așteaptă și te va lua de nevastă dacă va pleca să nu fi tristă ci să te bucuri că ai scăpat de un prefăcut care nu voia de la tine decât sex.Un băiat/bărbat serios va căuta să cunoască cum și ce gândești, ce îți place să faci și ce nu în viață, se va interesa de scopul pe care îl ai tu în viață și nu va încerca să te "vrăjească" pentru a se culca cu tine.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Atata timp cat nu te obliga si faci de buna voie iti asumi. E alegerea ta, nu va mai victimizati atat, creier va trebuie si va feriti de drame, e atat de greu?

| Drimmero a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Un mascul adevarat si sigur pe el doar la femeile inteligente si puternice va trage. O tipa de genul te va stimula sa lupti pentru ea, ce se obtine greu te satisface altfel decat ce se obtine usor si rapid. Aia care nu au sanse cu tipele istete o incearca cu astea mai slabe ca stiu ca altfel n-ar tufe nimic. Eu unul nu as putea sa umblu dupa vreuna slaba si "usoara", m-as desconsidera daca as aspira la ceva usor.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă am fi toți bărbații la fel, dar nu suntem. Căci vor exista băieți/bărbați care vor profita de fete/femei credule sau apelează la prostituate.Nu se gândesc că acele fete/femei au și ele un suflet, că sunt ființe vii și că suferă.Ele nu au dreptul la o viață fericită și la dragoste adevărată? Se nasc doar pentru a căpăta "experiență" acei băieți/bărbați lași? Bărbatul adevărat are alături o femeie adevărată, nu prin faptul că arată bine sau stă bine din punct de vedere financiar ci prin ceea ce are de oferit la nivel intelectual.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ele trebuie să se ferească ci băieții/bărbații să nu le mai aleagă pe acelea.Tu ca bărbat tocmai de asta ai ales-o fiindcă a cedat ușor și vrei să f*** și tu ceva,altfel ai lua-o de nevastă, bună sau rea ți-ai duce viața alături de ea și ai iubi-o exact așa cum este felul ei.

| Drimmero a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Lachetii au partea lor de vina ca sunt incapabili sa aspire la ceva mai sus si se duc la fraierele naive, dar fetele de genul nu sunt nevinovate, ele ii aleg, isi asuma pentru ca nu le obliga nimeni. Faptul ca au facut sex nu inseamna ca si-a batut joc de ea, s-au simtit amandoi bine, si-au dorit, ca ea a vrut altceva gen relatie stabila aia e, trebuia sa fie sigura pe ce face, sa isi dea seama ca ala nu mai vrea altceva. Din moment ce o persoana te arunca ca pe o masea stricata si brusc vine la tine trebuie sa-ti dea de gandit, doar sa fii prea fraier mai primesti persoana aia inapoi. Vina e a ei ca desi a stiut ce gloaba are tot l-a vrut, ala doar si-a incercat norocul, pe viitor grija mare la alegerile pe care le fac ele. Daca te simti puternic, potent si toate cele, aspiri la astea mai istete, care au ceva in cap si nu pleaca urechea usor.

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Problema este ca acești băieți au o răutate, fiindcă ar putea fi diplomați sau ar putea sa realizeze ca o vor răni pe acea fata. O fata dacă te iubește poate ca face sex cu tine, e normal ca el apoi sa o raneasca spunându-i ca e doar o proasta? Nu poate fii mai uman, mai finuț, ori sa o lase în pace și sa nu se mai dea la ea asa e cel mai corect dacă ai caracter, ori dacă nu se abține și nu mai vrea sa fie cu ea măcar sa aleagă o metoda mai prietenoasa de a pune punct relației. Sau sa meargă pe sinceritate. Pe situl asta se plâng mulți băieți ca fetele își bat joc, și fete ca băieții își bat joc, asta nu înseamnă că ei sau ele sunt prosti fiindcă iubesc sau cred în persoana care se țin după ei /ele

| Bdggwgcdacwhbegysgvg a răspuns (pentru Emma30555):

Multumesc tare mult pentru raspuns❤

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Ai si tu dreptatea ta, dar pana la urma si-a batut joc de ea ca i-a zis ca doar i-a tras-o si atat, nu la fapta in sine, s-au simtit bine amandoi cel mai probabil. Ar trebui ca fetele de genul sa fie mai atente si sa stie ce aleg daca nu vor sa mai ajunga sa puna intrebari aici sau sa se vaite, baietii la o anumita varsta si-o incearca si ei cu cine simt ca le-ar merge, pe cine vad ei mai vulnerabile de fel.

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai ea a spus ca s-a ținut după ea la un an de la despărțire, i-a cerut iertare, i-a spus ca mai vrea o șansă și ea l a crezut fiindcă ținea la el. Deci el a a prefăcut pentru a obține sex, și asta e o greșeală chiar mai mare fiindcă știa ca îl place, mai bine ii spunea adevărul ca vrea doar sex dar nu a vrut ca știa ca s-ar putea sa nu i meargă. Apoi a mai fost și răutăcios, putea măcar sa fie mai ok fiindcă nu consider ca e normal sa ranesti o persoana care tine la tine. Pe viitor sigur va fi mai atenta, apoi vor veni alți băieți și se vor întreba ca de ce fetele nu au încredere în ei, ca de ce se lasă greu ca ei nu au greșit cu nimic etc etc.

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

Am si specificat daca citeai cu atentie ca numai astia slabi ataca unde simt vulnerabilitate, unul potent, puternic si stapan pe sine si-o cauta cu femeile puternice.

"apoi vor veni alți băieți și se vor întreba ca de ce fetele nu au încredere în ei, ca de ce se lasă greu ca ei nu au greșit cu nimic etc etc." Foarte bine, daca se lasa una greu te stimuleaza altfel, bine, acum nici sa se lase dupa cativa ani ca nu sta nimeni atat dupa cineva, dar e misto sa stai s-o cunosti mai intai, perioada aia de tatonare.

| Emma30555 a răspuns (pentru Drimmero):

Și dacă ție îți place o fata cu adevărat și ea te acuza constant ca nu vrei decât sex cu ea?

| Drimmero a răspuns (pentru Emma30555):

I-as explica ca nu are de ce sa isi faca grijile astea din moment ce nu i-am batut vreun apropo si ca sexul e un pas important in apropierea unor 2 persoane dar vreau altceva in cazul in care chiar imi place de ea. Sunt genul de om care e dedicat, dar sper totusi sa nu ma sacaie cu asa ceva, sa nu o dea in paranoia prea mult ca mi s-ar lua.

| SilentRain a răspuns:

Că sunt niște zdrențe, gunoaie umane infecte

| Emma30555 a răspuns:

Cei ce fac asa nu au educație, și în plus au și o răutate fiindcă sunt conștienți ca pot răni cu astfel de cuvinte și atitudine. Dar ei sunt de fapt niște oameni fără caracter, nu merita sa suferi după în astfel de băiat, chiar nu merita

| Crackman a răspuns:

Pentru ca unele fete își bat joc de băieți și ajung la realizarea ca încercăm care pe care.

| Invictusman a răspuns:

Pentru ca, unii au cophing mecanism, ca să nu rămână ei cu buza umflata, o lasă pe "ea" cu buza umflata.
Toate astea se datorează unor sechele din trecut peste care nu au putut efectiv trece.
Alții sunt dezorientați, nu știu ce vor de la viata, sunt imaturi, fug de responsabilități, dau efectiv dovada de lașitate și imaturitate, sau pur și simplu a ales tipa respectiva de dragul de a avea pe cineva, de a nu fi judecat, de a nu fi singur, de a urma efectul turmei imbecile secolului XXI, deci am dat câteva exemple, de fapt sunt mult mai multe care determina sa ia o astfel de decizie.
Oricum nu ai formulat bine întrebarea, nu toți băieții suntem asa, nu e o regula, nu poți generaliza doar din faptul ca ai dat peste persoane nepotrivite, asa cum te plângi tu, asa se plâng și unii de unele fete, dar e greșit sa spunem toți băieții/toate fetele sunt asa.

De multe ori făcând chiar eu o psihoanaliza unele fete, unii băieți sunt influențați/influențate de un anturaj toxic, uneori chiar de proprii părinți, persoane comune și asa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Dragoste "de împăcare" "
Şi încă şi de două ori. rolling on the floor
Deci mor când o aud pe asta.
Revenind la întrebare.De ce băieţii îşi bat joc de fete? Pentru că sunt proaste.Şi naive.Nu e nimic de capul lor şi atrag şi se uită numai după terminaţi de-ăştia.O fată care are creier să gândească şi nu îl ţine doar de bibelou, nu păţeşte ce ai scris tu acolo.

| SociopatuI a răspuns:

Asemenea intrebari ma fac sa-mi trag doua palme.
Unu la mana. Generalizezi. Foloseste si tu termenul "unii baieti", insa subiectul deja este unul foarte raspandit si se cunosc foarte bine motivele.
Doi la mana. Faceti o drama ieftina din asta de parca voua vi se cuvine totul, de parca voi sunteti usi de biserica si vezi domn'ne ce ne fac baietii.
Doar sa va victimizati si sa generalizati stiti. Alta intrebare mai buna nu ai?

| Bdggwgcdacwhbegysgvg a răspuns (pentru SociopatuI):

Nu nu am dar ce te oftici asa? Nu esti obligat sa razpunzi poate cineva chiar sufera si se intreaba de ce

| SociopatuI a răspuns (pentru Bdggwgcdacwhbegysgvg):

E ca si cum ai suferii ca nu stii cat fac 2+2. Este prea evident de ce se intampla asta cu unii baieti si cu unele fete. Totul tine de colectiv, de educatie, de influente. Este la moda sa fi bad bay, bad girl si sa te crezi superior tuturor crezand ca ti se cuvine doar ce este mai bun. Este si o moda lipsa de seriozitate care rezulta multe relatii aventuroase de o noapte. Vad ca decat o relatie in care sa munceasca ambii, sa gandeasca ambii, sa fie foarte directi si intelegatori luptand pentru relatie, multi nu gandesc, vor doar aventuri sa si-o traga cu mai multi, se feresc de responsabilitati si de o imagine "negativa" in societate. Ca na... nu stii peste ce dai si regreti ca ai barbat acasa in loc sa te multumesti cu el pentru ca nu ti-a gresit cu nimic si este o relatie sigura, restul oportunitatilor fiind doar aparente pe un teren minat. Este simpla treaba.
Tara asta este o mizerie. Oamenii o fac sa fie asa. Deci nu te astepta sa ai parte de oameni de nota 10.

| Shimozukushiki a răspuns:

Care e de fapt întrebarea ta până la urmă? Că nu am înțeles mai nimic în ultima parte.
de la „întorci la o fată. până la... si gata" nu am înțeles mai nimic.