| eudemonica a întrebat:

Buna TPU:*! Vineri seara prietenul meu mi-a trimis mesaj ca intr-o ora intra pe mess dar nu a intrat nici vineri nici sambata si nici nu m-a sunat nici nu mi-a trimis alt mesaj pana azi dimineata spunandu-mi ca ma iubeste ca ii este dor de mine si ca mai tarziu intra pe mess sa vorbimstraight face
Intr-un fel as vrea sa ma "razbun" pe el si sa nu mai intru nici eu vreo doua zile pe mess dar cand il vad conectat nu pot sa rezista fara sa vorbesc cu el chiar daca e sa ne certambig grin
Voi ce ati face? Ati intra pe mess sa vorbiti cu el?

* E deja a doua oara cand imi face faza asta, imi zice ca intra sa vbm si nu mai stiu cate doua zile de elsad

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,poate ca are si el ceva probleme, sau nah, nu a putut sa intre cand a zis.Sau cand vezi ca el nu intra pe mess si nu te suna,cauta-l tu,sa vezi ce e cu el,intereseaza-te si tu si nu astepta numai el sa faca primul pas...
Eu zic sa intri sa vb cu el, intreaba-l de ce nu a intrat cand a zis si spune-i sa nu mai faca faze de astea, sa te anunte daca e ceva si nu cred ca trebuie sa te razbuni pentru asta.Si eu am patit de multe ori sa nu fiu sunata de prietenul meu cand trebuia, dar totusi nu am exagerat cu razbunari sau certuri extraordinare.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Ţi-aş putea spune că poate nu a avut timp, însă tind să cred că s-a jucat puţin cu tine. Când intră pe messenger, încearcă să rezişti pentru o perioadă tentaţiei de a-l contacta şi vezi cum reacţionează, respectiv dacă te caută.

| katy a răspuns:

Nu intra.las-l sa te caute.ca sa vada ca nu esti papusa lui, ci esti om si o sa-si dea seama ca nu iti plac atitudinile lui

| aliybella a răspuns:

Te cam joaca pe degete, nu te iubeste, iubirea nu se zice se arata iar dupa faptele lui, nu cred ca te iubeste. Intra vorbeste cu el ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, dar in acelasi timp trateaza-l cu indiferenta, nu-i mai raspunde la intrebari repede, nu-l baga tu in seama cand intra pe mess

| Allee_4312 a răspuns:

Daca te razbuni pe el ar fi o mare prostie.Asta poate duce la despartire chiar daca tu crezi ca e doar o "joaca".NU! Poate are treaba sau a uitat.Tu crezi ca o face intentionat.Cine stie poate ca a intervenit ceva mult mai important decat sa vorbiti voi cat de mult va iubiti. Exista si un moment si pentru a va declara iubirea.Nu mi`o lua in nume de rau. Deci raspunsul la intrebarea ta este NU!

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

De cat timp esti cu el?straight face

| eudemonica explică:

Acum 2 saptamani s-a intamplat la fel, m-am enervat foarte tare si i-am dat ignor apoi i-am trims mesaj si i-am spus ca nu mai vreau sa vorbesc cu el si ca are ignor. Nu mi-a raspuns la sms, a intrat a 2a zi pe mess si a inceput sa vorbeasca cu mine ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic iar eu i-am zis ca nu mai vreau sa fim impreuna fiindca nu suport sa imi faca faze din astea. El sa milogit de mine vreo 3 zile sa il scot de la ignor si imi spunea ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, mi-a promis ca nu mai face dar vad ca nu sa tinut de cuvantsad

| Carina_8521 a răspuns:

Isi cam bate joc de tine. sunt multi baietii care fac faze de genu.si crede-ma, stiu ca nu e prea placut.da incearca sa-l uiti.si nu, nu mai intra pe mess vreo 2 zile. Lasa-l sa te caute.

| sunshine a răspuns:

Nu ar trebui deloc sa te razbuni,deoarece poate a intervenit ceva,intreaba-l de ce nu a mai intrat, vezi motivul, si abia atunci te hotarastii. Poate nu a fost intentionat si a trebuit sa faca ceva care nu putea sa mai astepte. Toti mai facem asta cateodata.