| sorin12 a întrebat:

Sal TPU, imi place mult o fata.

Am cunoscut-o pe fb si am si iesit cu ea odata; cu toate astea nu prea vorbim mult, daca o sun de obicei imi da ocupat sau nu raspunde, la mesaje odata da odata nu (cica nu poate vorbi).

Amuzant, m-a sunat vineri o vara de a iei dandu-se drept ea. Stiam ca nu este ea si pana la urma a recunoscut si aceasta. Mara (asa o cheama de fapt pe cea pe care o plac), era si ea acolo, am auzit ca s-a tot certat cu varasa pe mici prostii. Ma rog, i-am spus veriei ei ca sunt suparata pe mara pentru ca nu imi raspunde la telefon si la mesaje. Aceasta a spus ca, mara chiar nu poate vorbi la telefon si chestii de astea dar ca place (am fost prost ca am spus ca o plac si eu).

Sambata dimineata i-a trimis un mesaj intrebandu-o daca se trezise sau nu si ce face... dupa putin timp mi-a raspuns zicand ca nu demult se trezise si ca se joaca cu nepotica ei. binenteles ca m-a intrebat ce fac iar eu i-am spus ca ma pun sa fac ceva cornulete (lucru ce am si facut) si am intrebat-o daca nu vrea sa ma ajute. L-a acest mesaj nu mi-a raspuns. Toata ziua nu am mai vorbit cu ea. Nici nu am sunat-o ca de obicei (seara) pentru ca stiam ca nu imi v-a raspnde. Dumica am plecat la ceva rude si nu am mai incercat sa vorbesc cu ea. Dupamasa dupa ora 4, m-a sunat, dar eu eram in tren si nu i-am putut raspunde, insa i-am trimis un mesaj spunandu-i ca sunt in tren si ca o v-oi suna cand ajung acasa. Peste o ora jumate (imediat dupa ce am ajuns acasa) m-a sunat din nou. Am vorbit cat am vorbit si a spus ca ma v-a suna ea mai tarziu cand v-a putea vorbi mai mult. Seara am intra pe ea pe fb si ea mi-a spus ca ii pare rau dar nu ma v-a putea suna; i-am spus ca o voi suna eu azi dmineata. Am sunat-o inainte de 11, nu mi-a raspuns. I-am trimis un mesaj sa ma sune cand se trezeste. Nu m-a sunat (dar am vazut ca a postat cv pe fb).

Asta e practic povestea; mie imi place mult de aceasta fata. Ce sa fac in continuare? Nu vreau sa par catelus dar nu vreau nici sa las totul balta. Cum ar trebui sa continuu?

Am aflat de undeva ca cica se 'balanseaza intre doua persoane' (vorbele ei) dar poate fi si o minciuna.

Ce sa fac? Faza e ca sunt si extraordinar de timid si nu am avut multe relatii deoarece am suferit mult din cauza uneia si nu m-am mai atasat de atunci de nimeni. Ea e prima pe care chiar o plac de la acel incident si nu vreau sa stric totul deoarece chiar as suferi!

p.s: mi-a spus ca saptamana asta chiar nu poate iesi in oras.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Una din doua, nu este interesata sau vrea sa para ca nu este interesata de tine.
Singura solutie la ambele este sa fii si tu mai indiferent, mai distant. Daca prima varianta ii adevarata, vei suferii mai putin, daca a doua este cea adevarata, atunci va stii si ea ca a impins jocul prea departe, si ca este cazul sa-si schimbe atitudinea.

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Sincer tie iti place sa se poarte cineva cu tine asa...nu stiu dupa parerea mea aici e vorba mai mult de respectul de sine decat de placut o fata.nu o mai suna deloc... daca te place te cauta

| DaReZon a răspuns (pentru shadow72):

(y) Cel mai smecher om de pe aceasta categorie. Da numai raspunsuri bune. Respectwinking

| shadow72 a răspuns (pentru DaReZon):

Dau o bere fratica

| neutrino a răspuns:

Este cazul sa-ti dai seama ca esti refuzat si plimbat.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Gaseste scuze penibile ca nu vorbeasca cu tine, vorbiti doar cand are ea chef... Eu as zice sa o lasi balta!

| Seyko a răspuns:

Fratioare, este o cauza pierduta.
E doar o pustoaica de aia care se crede desteapta, si va joaca pe toti pe degete.
Fii realist, are balta pestewinking

| SadhamRalsei a răspuns:

Tu realizezi ca puteai murii?!?!? Acela putea sa fie unul din...de exemplu:hot de organe, criminal, etc., care se dadea drept ea si te intalneai cu el si te omora.Tu sti cate da-stea d-au intamplat?!?

| smekerasul2000putamica a răspuns:

Dă-o dracu de bagaboanta, eu zic sa te bagi pe mine scumpete❤️