| Ellutza16 a întrebat:

Voi ca de obicei ajutati oamenii cu sfaturi si am nevoie de un indemn, un sfat.Am o relatie recenta cu iubitul meu de 2 luni eu am 17 ani el 21 el e un tip de persoana rar intalnita [ma simt norocoasa] de ce zic "rar intalnita"? pentru ca are un caracter foarte diferit si din ultima lui relatie ii este greu sa mai creada pentru ca pe fosta lui prietena a "crescut-o" si la injunghiat pe la spate mai tarziu. Ca in orice relatie toate sunt frumoase la inceput dar cu cateva zile in urma s-a intamplat ca o persoana [fata fiind] nu stiu nici macar cum o cheama... dar iubitul meu mi-a zis ca ma cunoaste asta nu am de unde sa stiu pentru ca nu a vrut sa-mi zica cine e in fine fata asta i-a spus prietenului meu ca m-a vazut in masina unui prieten comun [bmw mai exact] i-a spus ca eu eram in spate cu un amic si vecin de multi ani nu cu proprietarul masinii problema e ca Nu eu am fost in masina aia, i-am explicat dar el mi-a zis ca fata aia ma cunoaste si nu l-ar minti nu o crede nici pe ia dar nici pe mine oarecum are dubii i-am zis ca poate din ciuda a zis sau pur si simplu m-a confundat el a zis ca nu are cum ca ma stie straight face. Trebuie sa mentionez eu urasc minciuna nu zic ca nu am mintit niciodata,am mintit dar m-am invatat minte. Si cum nu era destul s-au gasit anumite persoane care l-au informat pe el ca eu nu sunt asa cuminte, i-am spus si lui ca mai dau cu batu` in balta fara sa vreau nu am facut nimic de care sa-mi fie rusine asa cum cred unii[ ca am facut anumite lucruri]. Dar gura lumii nu o poti stapanii ei vorbesc si vorbesc aiurea eu nu l-as minti pe baiatul asta niciodata pentru ca il vreau cu toata fiinta mea langa mine! Tocmai de aia i-am zis ca nu ma intereseaza ce ii zice unul si altul pentru ca lumea interpreteaza cum vrea lucrurile si de la un amarat de pupat pe obraz se ajunge la alt ceva pentru ca asa e lumea asta vorbeste fara sa cunoasca. Acum dupa lucrurile astea el e pus la mijloc pentru ca nu vrea sa-i creada nici pe oameni astia care fac afirmatii gresite la adresa mea dar nici daca eu zic adevarul nu e sigur, el sta si doar analizeaza lucrurile.Cand ii spun ca il ador imi spune" nu te cred" dar eu o zic din toata inima mea si cu toate astea eu nu ma las doar ca as vrea sa-i demonstrez in fiecare zii,stiu ca e nevoie de rabdare sa faci pe cineva sa aiba incredere in tine dar la cat tin la el as face orce ca sa-l fac sa ma creada numai intr-o zi. Pentru persoana la care tin sunt in stare de foarte multe numai sa fiu eu cu el fericiti nu conteaza ce,orice. Sper sa imi dati un sfat el e un baiat extraordinar si nu zic asta pentru ca tin la el o zic pentru ca are un caracter puternic si foarte diferit tocmai de aia vreau sa ma creada ce ii zic. Da... el mi-a zis ca barfele astea spuse de fel si fel de oameni nu ies asa din senin ceva trebuie sa fii facut, nu-mi bat joc de mine,de corpul meu i-am explicat,singurul lucru pe cr l-am facut a fost sa fiu prietena unei fete care are un trecut mai urat sper sa intelegeti ce vreau sa zic si de la asta mi s-a pus eticheta " daca esti prietena ei,si tu faci ce face ea" mi-au zis multe persoane dar le-am demonstrat contrariul, acum persoanele alea care pretind ca ma " cunosc" de fapt nu ma cunosc deloc eu stiu ce fac, stiu ce am facut. Sper sa ma ajutati multumesc!

Răspuns Câştigător
| adrianamara a răspuns:

Ar trebui sa inteleaga ca o persoana are si oameni ce nu prea o agreaza si prin firea lor incearca sa faca ca acesteia sa-i mearga prost, daca a decis sa intre intr-o relatie ar trebui sa te creada si app nu incerca sa te scuzi lasa-l ca o sa-si dea el singur seama!

| Ellutza16 explică (pentru adrianamara):

Da cred ca ai dreptate. ca nu trebuie sa caut scuze isi da el seama pe parcurs Multumesc foarte mult pentru sfat, eu mai astept sfaturi sunt binevenite :***

| Ellutza16 explică (pentru adrianamara):

Adrianamara : As putea sa-i spun asta dar el ma va intreba " De ce nu te agreaza lumea? un motiv e"

| adrianamara a răspuns (pentru Ellutza16):

Daca te intreaba asta raspunde-i,, dar ce tu nu ai persoane ce nu te plac, ca doar nu sunt eu singura? Nu le trebuie neaparat un motiv fondat, pur si simpu nu te agreaza!

9 răspunsuri:
| DeejayAlbinutsa a răspuns:

Ai incercat sa discuti si cu persoanele care "te cunosc" atat de bine? Discuta cu ele. Daca ai posibilitatea stati toti la o discutie, toti ma refer la tine, iubitul tau si o persoana sau mai multe care spun lucrurile astea despre tine. In orice caz, daca tineti unul la altul veti trece peste! Va doresc viata lunga impreuna!

| Ellutza16 explică (pentru DeejayAlbinutsa):

Multumesc! Da am discutat dar nu cand era si prietenul meu de fata sa nimerit sa nu fie cu mine, Nu stiu sunt dezamagita pentru ca nimic nu e cea ce pare..cand nu te astepti atunci fericirea ta se duce. Pentru mine felul asta de oameni care barfesc, si nu isi vad de treaba ma fac sa cred ca exista totusi persoane de o imaturitate si o prostie incurabila de asta dau dovada oh go on Eu nu dau satisfactie nimanui mai ales ca stiu ca nu am facut nimic. O sa fac tot posibilul sa-l fac pe iubitul meu sa vada realitatea...E f ciudat pentru ca e prima data cand se aud vorbele de genul asta;-? Pana si el mi-a zis ca cineva are ceva cu mine de au pornit zvonurile astea... Nu stiu ce sa zic dar Din cauza unor vorbe spuse la intamplare si neadevarate nu am sa-l pierd.In felul asta nu am sa pierd cand stiu ca am gresit da atunci zic "Da am gresit ai dreptul sa-mi spui ca vrei sa ne despartim " dar asa? Nu. in nici un caz happy :*

| aRaBw a răspuns:

Nu ai mai postat odata situatia?thinking
Asa incapatanat e prietenul tau?

| Ellutza16 explică (pentru aRaBw):

E si incapatanat dar.e vorba mai mult de faptul ca pe el daca l-ai dezamagit [l-ai inselat] s-a terminat. Cred ca ii este putin teama ca eu sa nu-i fac lucrul asta pentru ca el daca a auzit lucrurile astea despre mine e clar ca si-a facut idei sad De la inceput am fost sincera cu el, si o sa mai fiu dar ma rog la dumnezeu sa nu creada ce spun toti oamenii astia. pentru ca nu ar fi corect fata de mine, nu am nici o vina. Dar eu am incredere in mine si stiu ca pe parcurs o sa-l fac sa-si dea seama ca e neadevarat ce spun ceilalti.

| aRaBw a răspuns (pentru Ellutza16):

Bravo...e foarte frumos din partea ta ca esti ambitioasa si hotarata. iti doresc succes

| Ellutza16 explică (pentru aRaBw):

Multumesc, vreau sa va spun ca sa lamurit cat de cat si e totul bine sper sa ramana asa:X Va multumesc mult pentru sfaturii! m-au ajutat mult!