| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu o prietena. I-am spus ce spunea o colega, iar apoi a sunat-o si i-a spus ca nu e adevarat si ca eu inventez. Acum aceea prietena nu mai vorbeste cu mine si regret foarte mult pentru ca tin mult la ea si chiar nnu am mintit-o si nu o voi face niciodata. Colega mea e una dintre fetele acelea. populare. Si toata lumea ma acuza ca de ce am mintit-o si chestii de-astea..acum nu vrea sa mai recunoasca si ma face nebuna. As da orice ca prietena mea sa ma ierte si sa ma creada si pe mine cineva! I-am explicat dar nu prea ma mai crede, acum toti spun ca nu o sa mai vorbeasca niciodata cu mine si nu pot sa trec peste,tin la ea. Ce pot face, sa schimb lucrurile si sa ma creada pe mine ...nu pe colega mea sad

1 răspuns:
| Mandarina888 a răspuns:

Pai in cazul acesta ea n a fost niciodata prietena adevarata cu tine, daca era trebuia sa te creada pe tine nu pe altele... daca nu stie sa te aprecieze la adevarata ta valoare nu merita! Banuiesc ca ati avut momente frumoase in prietenia voastra si daca ea pune acum la suflet doar un sg lucru rau printre atatea frumoase ma repet, nu merita! O sa isi dea seama in timp de adevar si probabil atunci va fi prea tarziu, nu ai de ce sa te mai milogesti atat in fata ei pentru ca cine se scuza se acuza, las-o in pace mai devreme sau mai tarziu va veni ea la tine si sa speram ca nu va fi prea tarziu! Ai grija cu cine te imprietentesti de acum inainte! Daca comunicarea cu ea nu a fost suficienta las-o o perioada in pace si vezi-ti de viata si de treaba ta! Cine este prieten cu adevarat cu tine vei simti asta si in momentele cele mai rele in care poate gresesti intentionat! Succes