| Ellutza16 a întrebat:

Buna vreau sa ma ajutati cu un sfat. Am o relatie recenta de 2 luni si ieri prietenul meu a aflat de la o persoana[fata] care "cica" ma stie bine ca m-a vazut intr-un bmw cu un prieten de-al meu il stiu de mica sta langa mine e prieten comun, fata asta la mintit pentru ca eu nu am fost niciunde el mi-a zis ca nu i-a spus pentru ca ii este ciuda sau ceva dar la mintit i-am jurat ca nu am fost si el tot cu asta o tine nu stiu ce sa-i zic ca sa inteleaga ca nu am nici o vina si ca nu sunt implicata in asta.I-am zis ca m-a confundat dar el mi-a zis ca nu are cum, ca ma cunoaste bine spuneti-mi ce sa fac tin mult la el si stiu ca ii este greu sa creada in mine dar nu stiu cum sa-i mai explic..multumesc!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lipsa asta de incredere din partea lui te pune pe ganduri, daca el crede pe altcineva si nu pe tine atunci ce sa mai zic...

| Ellutza16 explică (pentru mona):

Am stat de vorba cu el ..si mi-a spus ca nu e vorba ca nu are incredere doar ca sta si analizeaza lucrurile si ii este greu..nu stie ce sa creada pe cine sa creada e la mijloc. Urasc oamenii astia care nu se mai satura sa vorbeasca, sa barfeasca, sa spuna lucruri care nu sunt adevarate, oamenu care pretind ca ma cunosc dar de fapt nu ma cun nici macar un sfert;-j Lumea asta vorbeste si imbarliga in asa fel incat sa te faca in fata persoanei la care tii un nimic...straight face Dar eu nu le dau satisfactia asta happy Pentru ca nu am de ce ma cunosc f bine stiu ce am facut si cel mai important stiu ce fac vorbele lor pentru mine sunt 0.

| Nordic a răspuns:

Spune-i că dacă era adevărat spunea altă marcă de maşină. Că asta cu BMW-ul e răsuflată şi se vede că e minciună.

| neutrino a răspuns:

Dupa cum ai scris e greu sa gasesti pe cineva sa aiba incredere in tine, chiar daca de multe ori prima impresie e falsa.

| Ellutza16 explică (pentru neutrino):

E vorba de elhappy pentru ca lui ii este greu sa mai aiba incredere a avut o experienta neplacuta cu fosta lui pr

| Dilavia a răspuns:

Spune-i ca daca chiar te iubeste atunci sa creada in tine si sa nu asculte lumea care baga toate chestiile intre voi sa va despartiti! si mai spune-i:"daca tu nu crezi in mine imi dovedesti ca nu ma iubesti si atunci nici eu nu voi mai crede in tine! faci cum vrei dar daca crezi in fata aia ai sa vezi ca ai sa regreti si ai sa vezi cine are dreptate!"
spune-i exact asa si lasa-l catva timp sa se gandeasca la ce ai spus si ai sa vezi ca pana la urma tot la tine vine!:* succes!**

| aRaBw a răspuns:

Eh bine Ellutza16 in primul rand fata care ti-a informat iubitul este geloasa pe tine. "Ca te cunoste bine" poate fi pretextul ca sa para mai credibila intamplarea. Eu cred ca trebuie sa ii spui iubitului tau ca nu ai fost in masina cu altcineva si roaga pe proprietarul BMW-ului sa ii spuna iubitului tau adevarul. Si santajul asta cu increderea cu iubirea si asa mai departe nu tine cu un baiat gelos, ba din contra il supara si mai rau. Si presupun ca nu vrei asta. Si dupa ce tiai facut partea ta, lasa timpul sa rezolve totul. Iubitul tau se va gandi la tot ce iai spus tu si proprietarul masinii si va decide in consecinta. Sper ca te-am ajutat:d

| Ellutza16 explică (pentru aRaBw):

Multumesc mult!