| AnaMARIA12344 a întrebat:

Vreau sa spun im primul rand ca ma simt foarte naspa in momentu asta! Dar sa incepem cu inceputu! Este un baiat in scoala de care imi placesi pot sa spun ca il iubesc! ok! Problema e ca este cu o fata din clasa de la mine! Si mai mereu vorbeste despre el! Alta problema este ca eu am fost cu el vreo 5 luni. Si din motivele stupide pe care le auzeam de la fete gen :vezi ca vorbeste cu X si mai ales ca in ultimele saptamani nu imi era nimic intre noi adica nu vorbeam m-am despartit de el! Si sincer nu am observat sase strufoce prea tare! Cateva mesaje si cateva cuvinte si gata! N-am avut nici o problema pana cand a inceput scoala, sincer nici nu stiam ca este intr-o relatie cu cineva! Iar acum trebuie sa suport toata relatia dintre ei doi! Ma simt ingrozitor de naspa! Atumci cand m-am despartit de el sincer nu am vrut dar nu am avut incredere in el! Nu inteleg de ce s-a strufocat atat pentru mine ca sa fiu cu el dac dupa cateva luni nici nu i-a mai pasat de mine! As vrea niste raspunsuri la problemele mele! Ce sa fac ca sa uit totul? Adica prietena mea cea mai buna mi-a zis ca face asta doar pentru a ma face geloasa si sincer de multe ori am observat ca se uita la mine! Ar trebui sa ma bucur ca el invata >dupa-amiaza? Sincer nu vreau as a bucur de necazul celorlalti, na refeer ca nu poate sa se intalneasc cu ea! Nu stiu ce parere aveti despre tot? Adica stiu ac este mult de citit dar chiar am nevoie as vorbesc cu cineva!

Răspuns Câştigător
| Slendăriț a răspuns:

Inteleg...
1)Da ar trebui sa uiti totul sau daca vrei sa te impaci cul.Dar din cate am inteles.Chiar il iubesti.Ar trebuii sa-i spui ceva.
2)Poate este chiar asa de distrus incat nu mai poate sa-ti vorbeasca.
3)Nu am inteles prea multe.
4)Vorbestei.Spune-i ca-l iubesti.Ca vrei sa va impacati.Chiar daca este cu alta.Trebuie s-o uite.
5)Daca nu mai vrea si iti pune intrebari cum ar fi:"De ce acum vrei sa ne impacam?"sau"Acum e prea tarziu.Am pe cineva deja." Tu trebuie sa ripostezi.Sa ii ceri scuze.Sa ii spui ca a fost cea mai mare greseala din viata ta.Si ca niciodata no o vei mai repeta.
Dar am vazut ca ai mentianat in intrebare ca iesea cu alta.
Sfat: Daca il iubesti cu adevarat spune-i asta.Altfel.....L-ai pierdut de tot.
Fundita?

1 răspuns:
| Amilik a răspuns:

Nu inteleg ce e pentru tine iubirea. Daca spui ca il iubesti de ce te-ai despartit de el? Cand iubesti trebuie sa ai incredere in cel de langa tine si nu sa te lasi influentat de cei din jur. Daca el ar fi vrut sa fie cu tine nu ar fi acceptat atat de usor sa va despartiti. Acum este cu altcineva ar trebui sa incerci sa treci peste povestea asta si sa iti gasesti si tu pe altcineva. Crede-ma nu e el "the one".