| Ioana471769 a întrebat:

Vreau inainte sa va intreb, sa multumesc celui care mi.a raspuns deoarece astazi a fost ziua mea si am primit muuuulti bani si mi.am luat 5 papusi.In legatura cu intrebarea:la mine in clasa toti sunt mai maturi decat ar trebui,baietii plesnesc fetele peste fund,le ciupesc de fund si le pun mana pe sani,fetelor le place, ele se intrec care e mai dezvoltata si ele isi pun si bureti ca sa fie mai dorite de baieti. Fetele nici nu mai vor sa auda de jucarii, ele doar se cupleaza si fac ce am enumerat mai sus.Mie nu imi place clasa mea si scoala mea deoarece toti se cred de 15-16 ani nu10-11-12.Ar trebui sa ma mut la alta scoala?(mentionez ca atunci cand un baiat vrea sa puna mana pe mine eu ii dau o palma si il spun doamnei diriginte, urasc aceasta copilarie distrusa a colegilor mei cu care nici nu vorbesc!)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-ai pus intrebarea daca la eventuala noua scoala situatia nu este similara? Te sfatuiesc sa fii la fel ca si pana in prezent, procedand astfel vor intelege ca nu esti dispusa sa le accepti marlaniile chiar cu riscul dea deveni o marginalizata.

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

5 papusi? totusi, de ce?

| Fatamuntilor a răspuns:

Stai tu linistita la clasa si scoala ta!

Pur si simplu NU ii baga in seama.
Sunt sigura ca colegii respectivi nu se afla printre premiantii clasei.