| Andreiskater a întrebat:

Vreau neaparat sa-l despart pe cel mai bun prieten al meu(Alex) de prietena lui, fiindca e foarte proasta si nepotrivita si egoista!
Ea tot timpul il compara pe alex cu mine! Diferenta este de la cer la pamant!
Alex este prea naiv sa inteleaga ca e foarte fraiera! (are si nota 7 la purtare prietena lui)!
Cum pot sa il fac sa inteleagaaaa?
Dau Dita mai funda!

Răspuns Câştigător
| Socoolbaby a răspuns:

Simplu tu nu trebuie sa il faci sa se desparta, pur si simplu e super okay daca il faci sa inteleaga ca nu e bine daca nu te crede fa rost de niste probe, care ii va arata ca ai mare dreptate.
Dar sincer parca nu e frumos sa se bage cineva in relatia altuia. Chestia e ca o stiu de la mine sunt cu un tip si stiom dct noi doi, nici cei mai buni prietenei ai mei nu stiu asta si nici ai lui fiindca lumea e hoata si e mai bine asa. Daca ii esti prieten adevarat il sustii dar daca tipa aia e asa de "rea" deschidei ochii prietenului tau

4 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

@Andreiskater stai dracu in viata ta, dc sa'i desparti, copii astia, ba da voi sunteti prosti din nastere? generatie moarta.

| ღLaviღ a răspuns:

Aratandu-i prin fapte care este diferanta intre el si ea si facandu-l sa inteleaga ca ea nu il meritta!

| Mayar a răspuns:

Sunt de acord cu Schoolbaby, cauta dovezi, desi daca porti o discutie mai psihologica cu el, ii vrei crea dubii

| StaceyG a răspuns:

Dar sincer parca nu e frumos sa se bage cineva in relatia altuia. Chestia e ca o stiu de la mine...dar nu trebuie sa ii desparti ar fi bine sa poti sa il faci sa inteleaga ca nu este pentru el. daca el o iubeste atunci nu ii poti desparti prea repede