| Solstiţ1u a întrebat:

Buna TPU voi cum faceti fata iubirii neimpartasite? Vi s-a intamplat sa iubiti pe cineva cu prietena/prieten? Eu nu vreau sa-i despart vreau doar sa ma fac pe mine sa uit de el happy

Răspuns Câştigător
| KillMePlease a răspuns:

atunci uită de el
toată lumea spune că e greu, însă e foarte SIMPLU
trebuie doar să ai ceva creier în cap şi o gândire sănătoasă (evident, să fii stăpână pe tine)
noroc

5 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

N-as putea face fata.asa sunt eu,trebuie sa spun ce simthappy

Nu,nu mi s-a intamplat,din fericire

E foarte dragut ca nu vrei sa-i desparti,pur si simpu nu te mai gandi la el,fa activitati care sa te tina ocupata,acum ca a venit vara iesi cu fetele, stiu ca acum pare greu, dar eu iti garantez ca.l vei uita, am trecut si eu prin asta si mi se parea la fel, ca nu voi trece niciodata peste, si totusi am trecut
Da-ti doar ceva timphappy

| Solstiţ1u explică (pentru KamaSutra):

Stii ce e naspa? Ca uneori ma suna si atunci cand ies cu "fetele" (de fapt cu gasca pentru ca am o singura prietena) el mereu este acolo, vreau sa fim prieteni, chiar vreau, dar nu ma lasa el... am mai pus o intrebare legata de tipul asta unde am descris mai mult situatia in care ma aflu, daca vrei sa te uiti e prima intrebare pe care am pus-o pe acest site. Multumesc happy

| Suck a răspuns:

Eu nu ma pot indragosti de o fata doar privind-o, am nevoie de timp sa o cunosc, sa vorbesc cu ea. Daca stiu ca are prieten nu ma apropii de ea.

| Solstiţ1u explică (pentru Suck):

Nu am mai auzit de baieti care sa nu se indragosteasca de aspectul unei fete, esti foarte tare. Eu cand le spuneam prietenilor ca nu ma indragostesc de aspectul unui baiat se uitau la mine ca la o ciudata... Mi se pare ceva normal ca mai intai sa analizezi persoana gesturile si temperamentul si mai apoi sa te indragostesti de ea. Daca vrei sa te uiti am postat o intrebare despre tipul de care m-am indragostit si situatia in care ma aflu, un sfat nu mi-ar strica. E prima intrebare pusa pe site. happy multumesc

| vaporwave a răspuns:

Uita de el