| SpeșălGirl a întrebat:

Vreau sa fac sex cu fostul meu prieten. Ne-am despartit acum 2 luni si l-am iubit foarte mult. De atunci ne-am mai vazut de doua ori cand doar ne-am salutat. Prima mea experienta sexuala a fost cu el si mi-a depasit toate aşteptările, filmele sunt nimic pe langa ce am simtit in seara respectiva. Decizia de a face dragoste a fost a mea, nu a lui, insa a foat foarte grijuliu la toate. Vreau sa mai astept sa treaca un timp si dupa sa ii spun ca vreau sa fim prieteni cu beneficii. Fara împăcare sau alte prietenii. Traiesti doar o data si sincer simt ca vreau sa fac asta, el a fost primul si ce am trait cu el a fost superb. Vreo idee de cum i-as putea spune?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PArerea mea e sa nu-i spui. E ciudat si penibil pentru tine. Mai bine ii scrii, reluati legatura, si gasesti un pretext sa-l chemi la tine, orice. laughing Acolo stati, vorbiti etc si te pui cat mai aproape de el, contact vizual, il saruti si bam.

| mihai69 a răspuns:

Spune-i simplu, așa cum ai scris aici. Cu siguranță o să înțeleagă. Dacă va fi și de acord... depinde. Poate are o prietenă nouă și ar vrea să-i fie fidel - la asta te-ai gândit?

| WaterDrop a răspuns:

Haoleu, ochii! "filmele sunt nimic pe langa ce am simtit in seara respectiva" Woaaaa, te rog mult mult mult sa ne impartasesti aceasta putere paranormala de a simtii ce simt actorii din filme mai ales tu fiind la prima experienta de gen.Esti o persoana foarte speciala!

Sexul este doar sex si ma indoiesc ca te va refuza mai ales cand ii oferi pe tava acest lucru, oferindu`i libertatea de a fi si cu altele, asa ca i`o poti spune direct, fara prea multe ocolisuri.Insa asta nu te va ajuta sa scapi de problema ta si anume atasamentul fata de "primul" in care esti tu acum prinsa, pentru ca este o sansa de 99 % ca el sa fi fost atat de grozav doar in mintea ta, neavand alte experiente anterioare.O idee mult mai buna ar fi sa-i propui asta altcuiva, nu lui.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Daca valoarea ta de om consta in satisfacere sexuala si atat, atunci e o idee buna sa-i propui asta, insa daca ai putina stima de sine si o constiinta care functioneaza, parerea mea e sa te abtii, cum a spus si "gazza01", te poti astepta sa afle toata lumea ceea ce i-ai propus si sa te faci in mod neasteptat de ras din cauza unei dorinte care te domina.

| gazza01 a răspuns:

Buna! Parerea mea ar fi sa nu-i propui asa ceva! Barbatii in general se lauda mult si poate aveti prieteni comuni care n-ai vrea sa stie despre asta, nu? Scoate-ti din cap lucrul asta cu sexul fiindca e doar in mintea ta si poate, mai mult ca sigur a 2 a experienta sexuala te va uimi si mai mult! Nu ramane blocata la baiatul acela fiindca a fost primul!

| perezlucia33 a răspuns:

Nu o sa mai fie la fel ca și prima data îți spun din propria experiența și in niciun caz după ce v-ati despărțit nu mai simțit aceleași lucruri, deci chiar dacă o să-ți accepte propunerea (asta cu siguranța ) nu o sa mai fie ca prima oară in niciun caz nu cei face dragoste cu el o sa faceți doar sex. Pai încerca sa îl contactezi pe messenger mesaje etc. Și spune-i sa va vedeți fata in fata și explica i ca vrei sa te culci cu el ( doar prietenii cu benefici ) ca nu vrei sa te culci cu altul