| DeeaLovee a întrebat:

Vreau sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu cu care sunt de aproape 3 ani. Si am vorbit cu mai multe prietene care si-au inceput viata sexuala fara prezervativ. Si ma gandeam sa fac si eu la fel. Vroiam sa va intreb, lichidul care curge din penisul barbatului inainte de a ejacula contine sperma? Adica daca o fac neprotejat cu el, si nu ejaculeaza in mine, din cauza acelui lichid pot ramane insarcinata? Help please big grin Funda :*

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer, ce vârstă ai?
Întotdeauna folosește prezervativul, nu te lua după nimeni și nici după el motivând că nu-i place cu prezervativ.
Și da, există spermatozoizi și în lichidul pre-ejaculator și sunt și ei suficienți pentru a te lăsa gravidă!
Metoda coitului întrerupt este pentru cei experimentați cu adevărat, nu puștanii!
Gândește-te bine ce vrei să faci cu tine și corpul tău.
Pa, pa.

| ignore a răspuns:

Poate ca pr tau nu e asa priceput ca al lor. si nu cred ca vrei un copil de acum. mai bine foloseste.

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Nu poti fi sigura, daca nu-ti place prezervativul ia macar pastile, eu n-as face in viata mea prostia asta!

| nekokami a răspuns:

DA.Lichidul preejaculator contine sperma, deci exista posibilitatea de a ramane insarcinata.Cel mai bine e sa folosesti prezervativul.INTOTDEAUNA.Si anticonceptive binenteles.

Răspuns utilizator avertizat
| Dropz a răspuns:

Parerea mea este sa folosesti un prezervativ prima data pentru orice eventualitatewinking