| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. Momentan sunt cu un baiat pe care tatal meu nu il suporta deloc si ma tem de momentul in care va afla pentru ca el este foarte sever. Problema este ca eu tin la acel baiat si mi-ar fi greu sa renunt doar pentru ca asa vrea tatal meu. Ce as putea sa fac? Vot + Funda

Răspuns Câştigător
| Antonima19 a răspuns:

Draga mea, niciodata sa nu renunt la un parinte pentru un prieten. Daca sa spune`m ca va despartiti. Iar tu inainte stateai la el. Si te da afara. Tu ce faci? Daca te`ai certat cu parinti! Te sfatuiesc sa discuti cu tatal tau deschis si calm pentru a nu se creea conflicte. Si spune`i ca esti mare si ca ai nevoie de un prieten. Si daca el e decord cu asta. Atunci poti sa-i il prezinti! Fundita?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atunci fa ceva ca, sa nu afle tata l tau de relatia ta [deocamdata]

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Pentru inceput nu ascunde relatia de el oh go on
Invita baiatul acasa si lasa-l pe el si pe tatal tau sa se cunoasca mai bine, spune-i cat de multi ti la el si sa incerce sa ii dea o sansa, sper ca te-am ajutat :*

| HVI a răspuns:

Si ce motive are tatal tau sa nu-l suporte? Parintii nu vor niciodata (in cele mai multe cazuri) rau copiilor lor. Daca tatal tau este impotriva, afla de ce si incearca sa-l schimbi pe baiat daca se poate ori sa ii schimbi proasta impresie tatalui tau de-i posibil si asta. Totusi, parintii sunt cei mai in masura sa ia decizii corecte (de cele mai multe ori) asa ca ia seama la ce spun ei, si incearca sa faci totul cu incuviintarea lor, ca pe de-a furisul nu dureaza niciodata relatiile fara a afla ei.

| Anne12345 a răspuns (pentru HVI):

Multumesc de sfat. Tatal meu nu il suporta din cauza unor vorbe auzite despre el care nu sunt adevarate. Oricum deja a aflat tata de relatie si se poarta ciudat cu mine, ba chiar mi-a spus ca e " treaba mea ". Eu stiu de ce se teme tatal meu, dar intre noi nu este nimic serios. Si mai stiu ca parintii mei imi vor binele, dar sincer eu tin la acest baiat si ma deranjeaza atitudinea tatalui meu fata de mine.

| Anne12345 a răspuns (pentru Anne12345):

Mai ales ca nu l-am dezamagit niciodata si am deja 18 ani.