| Angel29 a întrebat:

Buna TPUhappy!
vreau sa ma sfatuiti si voi despre cum si ce asi putea face happy
... mie-mi place un baiat de varsta mea, e din aceeasi scoala cu mine doar ca nu e la etaj big grin sunt indragostita de el din aprilie, insa in acest timp nu i-am zis ca eu sunt indragostita de el :-s
acum vreo luna, doua...am auzit de la aproape toti colegii lui ca el ma place si ca spune mereu numai lucruri frumos despre >mn8-... dar nu stiam daca sa-i cred:-s eu vorbeam cu el pe mess si spuneam ca ce bine ca suntem prieteni asa buni, etc. vorbeam si cate 2 ore pe >zi:"laughing
intr-o zi, eram satula sa cred tot ce aud, si l-am intrebat daca ma place >:" insa nu l-am intrebat cum trebuia, eu deja ii pusesem conditia ca putem fii doar prieteni buni x_x. iar el mi-a zis ca nu ma place ca fiind iubita lui, dar ca prieteni buni ne intelegem bine, dupa asta nu am mai vorbit vreo 3 saptamana, apoi am intrat eu intr-o zi cu el pe mess, am inceput sa ne punem porecle dragute si sa ne radem big grin
dupa asta nu am mai vorbit pana acum cateva zile cand ne-am vazut la un spectacolbig grin acolo el se uita intr-un fel aparte parca la mine.sau numai mi se parea:-s dar vorbea cu mine si daca nu mai avea ce vb inventa tot felul, se baga in seama cu >mn8-laughinghappy
bun...si acum intrebarea e:,, ce asi putea face:-s?
dati-mi niste sfaturi, pareri, insa nu vreau bataie de joc x(
promit FUNDA:*happy!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Din moment ce el ti-a zis ca te place ca o prietena foarte buna nu prea mai ai ce sa faci. Colegii pot sa mai inventeze chestii, nu te poti baza 100% pe ei. Daca ei nu minteau si baiatul chiar spunea chestiile dragute inseamna ca te considera o prietena foarte buna. Baietii daca vor din adanc o fata vor face tot ce le sta in putinta sa o cucereasca. Nu pot sa iti zic sigur ca nu ar putea incepe sa te placa ca o iubita, dar in momentul de fata cred ca te considera destul de apropriata. Incearca sa vezi daca comportamentul lui se schimba in raport cu tine si atunci ai sa iti dai seama. Lasa lucrurile sa decurga de la sine si nu ii mai da subintelesuri de prietenie sau altceva. Sper ca te-am ajutat. Succes!

2 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Poate nu esti genul lui...sau...totusi fa o incercare!

| iHack a răspuns:

Nu stiu. Fii MATURA si spune-i in fata? Nu e logic? daaaaa'?!