| anonim_4396 a întrebat:

TPU:*
Anul trecut eram in clasa a 9-a eram eu mai rusinoasa si am vorbit cu un baiat pe care l.am cunoscu la liceu mai vorbeam pe mess prin mesaje pana cand el mi-a zis ca ii place de mine si m-a intrebat daca vreau sa fim inpreauna etc etc nu am vrut pentru ca nu imi place de el si am incetat sa mai vorbim.....problema ii ca acum mie imi place de el si nu stiu ce sa fac cum sa vorbesc cu el adic stau ma uit il vad si pe mess online da nu pot sa il intreb nimic pe la scola mai ne salutam chesti si vad cum ma priveste imi scrie com-uri pe fb adica e ok nu e suparat pe mine cum sa fac sa fie ca inainte macar sa fim prieteni buni daca nu altceva puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

In intrebare ai precizat ca nu il placi, acesta fiind motivul principal, acum spui ca de abia il cunosteai si deja ti-a propus sa fiti impreuna, atunci ai procedat cum trebuie, din punctul meu de vedere, dar prietenia dintre voi ori o posibila relatie, este o cauza pierduta happy, odata ce l-ai refuzat, un baiat din orgoliu, te va evita, doar asa mai schimbati o vorba, doua dar atat...thinking Ori poate fi o exceptie happy.

8 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Nu are nici-un motiv daca e baiat cu mintea in cap sa vrea sa fie cu tine, ori un prieten mai apropiat fata de tine, daca l-ai refuzat odata, crezi ca el, este in lista de asteptare? Cand vrei tu sa stea in doua labe, cand e vorba de tine sa ii dai cu flit, ce crezi ca e, caine...

| AndaVr a răspuns (pentru CrazyTeenager):

Daca nu il cunsteam asa de bine ce puteam sa fac asta nu e un motiv sa nu vorbeasca cu mine pentru ca nu am vrut sa fim impreuna. vroiam sa ramanem prieteni dar daca el nu ma contactat(cautat) si eu am facut la fel ..consider ca nu am gresit cu nimic happy oricum mersi ca ti-ai dat cu parerea

| CrazyTeenager a răspuns (pentru AndaVr):

In intrebare ai precizat ca nu il placi, acesta fiind motivul principal, acum spui ca de abia il cunosteai si deja ti-a propus sa fiti impreuna, atunci ai procedat cum trebuie, din punctul meu de vedere, dar prietenia dintre voi ori o posibila relatie, este o cauza pierduta happy.

| cosmin1211 a răspuns (pentru AndaVr):

Urat, eu nu as fi cu tine dupa treaba asta.Friendzone direct, nici macar nu i-ai zis ca e prea devreme, ca "sa ne mai cunoastem", nu i-ai dat nici o speranta. Sincer, dupa treaba asta n-as fi cu tine nici daca ai fi printre ultimele fete din lume.

| CrazyTeenager a răspuns (pentru AndaVr):

In intrebare ai precizat ca nu il placi, acesta fiind motivul principal, acum spui ca de abia il cunosteai si deja ti-a propus sa fiti impreuna, atunci ai procedat cum trebuie, din punctul meu de vedere, dar prietenia dintre voi ori o posibila relatie, este o cauza pierduta happy, odata ce l-ai refuzat, un baiat din orgoliu, te va evita, doar asa mai schimbati o vorba, doua dar atat...thinking Ori poate fi o exceptie happy.

| cosmin1211 a răspuns:

Aici depinde, baietii au standarde mai scazute... Acum e si greseala lui ca nu a iesit cu tine si chestii si ti-a zis asta pe mess. Dar si vina ta ca nu i-ai dat nicio speranta, si ca l-ai judecat fara sa il cunosti, in momentul in care ti-a spus ca te place, numai in caz ca era evident prost sau avea un fizic prost l-ai fi refuzat atat. Daca baiatul era in regula si nu i-ai dat nici o speranta inseamna ca ai taiat tot, nici tu nu ai vrut sa il cunosti.Si acum cand vrei tu sa fii cu el mi se pare logic sa nu accepte, va accepta doar daca e disperat.

| AndaVr a răspuns:

Scuzati-mi greselile de ortografie.dar m-am grabit big grin

| sergiuextrem1 a răspuns:

Aha,deci broscoiul e acum print, daca e intreg la cap, o sa iti zica pass

| sergiuextrem1 a răspuns:

Tu spui ca ar fi trebuit sa ia un nu ca si mai incearca, daca l-ai refuzat, l-ai refuzat, nu intodeauna barbatii alearga dupa fuste si bine fac, aia au putin creier dc nu l-ai cautat tu?