| ProblemeKuFeteLe a întrebat:

Vreau sa stiu daca abordarea mea este corecta. Deci, sunt clasa a 9-a intr-un colegiu in care am fost din clasa 1, incepand liceul au aparut colegi noi. Acum eu am un 'statut' sa ii zic asa in clasa, deoarece cunosc majoritatea profesorilor, sunt foarte amuzant ( o spun toti ) dar i-au si note mari! Toti colegi/colegele ma intreaba daca sunt bine etc. dar 4 colege sunt mai ' speciale ' sa le spun asa. Prima dintre ele a pus-o pe alta colega sa imi spuna ca ma place, eu nu ma simt deloc atras de ea asa ca am refuzat! A 2-a este o colega de care mi-a placut, dar dupa ce i-am vazut comportamentul nu am mai fost atras de ea. A 3-a, a fost si prima cu care am discutat, am vorbit mai mult pe mess etc... dar care de la un timp imi arunca doar priviri, cand ii spun eu ceva mai urat. se supara si spune 'asa esti binee. ' dar cand ii spune alt coleg nu are nici-o reactie. A 4-a de cateva zile ( 3-4 ) tot vine la mine in banca, eu avand niste probleme in familie majoritatea pauzelor le petrec gandindu-ma la ale mele. Vine la mine in banca si ma intreaba daca sunt bine. sa nu fiu suparat etc. si de 2-3 zile auzanduma ca joc la pariuri sportive, vine si ma intreaba cum poate invata. Eu momentan sunt in stadiul de ' verificare' NU cred in iubire la varsta asta, si o relatie nu poate dura mult, nu vreau ca acum sa cred ' ma place ' si sa sufar. nu, las totul sa mearga de la sine. Procedez bine? Sfaturi cum sa procedez in continuare. si care fata credeti ca ma place in afara de cea care a recunoscut! FUNDA!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fata nr3 te place dar si fata nr 4, am inteles ca inca nu vrei sa te implici intr-o relatie inca si ca lasi lucrurile sa decurga de la sine si sincer... apreciez gandirea ta

| neutrino a răspuns:

Nu te place niciuna, dar e bine sa crezi ca te plac toate.

| Wolfyye a răspuns:

Cred ca ultima te place

| bogdandinro a răspuns:

Nu prea e ok

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Se aseamana destul de mult si cu o poveste de-a mea (si eu sunt in a IX-a). Crede-ma, ai procedat foarte bine. Alte sfaturi ti le dau degeaba, ca vad ca te descurci binewinking Nu pot sa-ti mai spun decat BAFTA!

| DPaul a răspuns:

Din ce spui tu...eu cred ca cele 3(primele) nu tin deloc la tine.Insa de a 4 eu cred ca o intereseaza de tine avand in vedere ca se preocupa de soarta ta si vrea sa vorbeasca cu tine.Acum exista si posibilitatea ca ea sa faca asta doar pentru ca ii este mila si vrea sa te ajute sau poate chiar ii place de tine.De ce zici ca esti prea mic si ca relatiile nu tin la varsta asta? Eu zic ca nu e adevarat ce zici.Fii atent si la comportamentul ei adica cat de afectiva e...Si daca iti place si tie de ea raspunde-i inapoi :imbratiseaz-o, prinde-o de mana. Uneori dragostea apare de unde nu te astepti.Succes! Sa ne spui ce ai facut happy