| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Vreau sa va cer ajutorul...
Am crush un băiat din clasa mea, doar că el place pe altcineva şi nu stiu daca m-ar baga vreodata in seama. Nu il cunosc de mult timp, doar de la inceputul anului, sunt in clasa a 9a.
Stiu ca par penibila, dar cum as putea sa-i atrag atentia, sa-l fac sa ma remarce? De felul meu sunt si destul de timida.

2 răspunsuri:
| Xdf a răspuns:

Ok nu trebuie sa intri direct in discuție cu el dar ai putea sa te apropi la început de prietenii lui si apoi încet încet de el totuși ai grija sa nu devină prea evident

| anonim_4396 explică (pentru Xdf):

Mulțumesc, totusi nu prea am cum sa ma apropii de prietenii lui, pentru.că sunt mai... rebeli dacă pot spune asa, si in plus nici macar nu ii cunosc, sunt din alte clase si eu abia am venit la liceu, abia imi cunosc colegii