| AdeeaDeea2000 a întrebat:

Ofer funda! Vreau sa merg la un film cu o prietena, un prieten de-al lor(nu prea il cunosc personal) si cu un coleg.Mi-am dat seama ca imi cam place de acel coleg.Cum as putea sa ii atrag atentia sau ce as putea sa ii spun ca sa ne apropiem mai mult(sa fim prieteni mai buni)? El e destul de destept de felul lui!

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994 a răspuns:

SALUT! u iti propun mai multe variante prin care poti atrage Atentia si a iesi putin din Anonimat. Mai intai daca prietena ta il stie si sunt mai apropiati ii poti spune sa-l intrebe daca te cunoaste bine inteles cam ce parere are el despre tine. La film iti recomand sa te asezi langa el si la un moment placut din film poti incepe o conversatie cu el poti incepe cu a comenta cu faza din film. Daca esti mai directa poti incepe cu ceva de genul Auzi mie imi place muziga genul X TIE? Si asa mai departe. cel mai bine pentru a va cunoaste este sa intri in viata lui adica sa-l intrebi daca mai are frati surori locuieste singur etc. In general oamenii de la aceste intrebari pornesc o lunga conversatie. La final poate te poti alege cu ceva si daca ai curaj sa dai frau liber Sentimentelor il poti intreba daca vrea sa fie cu tine. Mai bine acum decat peste ceva timp când poate il vei iubi in ascuns si sa te lovesti de un Refuz ar fi groaznic pe plan emotional. Cu Drag Roibu Constantin!

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai daca e un film romantic nu i-o spune direct, in timpul filmului cand e o faza de genul incearca sa ii atragi atentia. Comenteaza impreuna cu el aceea faza si probabil o sa isi dea seama. Primul lucru care trebuie sa il faci e sa te pui langa el, logic. Altfel nu ai cum sa vorbesti cu el. Daca e un film horror incearca sa te sperii si intr-un fel sa stai cat mai aproape de el, dar nu exagerat pentru ca o sa creada ca e absurd. Pe la final, cand nu e o faza cu actiune, e asa mai linistit cere-i numarul de telefon/facebook-ul. Iar peste 1-2 zile incepi o conversatie cu el pe facebook si astepti sa faca el primul pas. Daca esti mai deschisa poti sa ii spui direct ca il placi si daca el simte la fel si sa va intalniti. Daca nu ii poti sa il intrebi daca vrea sa iesiti undeva iar el probabil ca o sa iti spuna sa mergeti la un local sau ceva in genul. Iar acolo va trebui sa ii spui ca il placi si ca vrei sa incepi o relatie cu el. Funda?