| Ayko a întrebat:

vreau sa va cer niste sfaturi... Deci sa incepem... Eu iubesc un baiat; Eram intr-o seara eu cu el, si o fata. Eu stateam pe scara si el cu o scara mai jos si statea in bratele mele; Ma sarutat de 2 ori pe gat..credeam ca muream, in momentul ala imi venea sa-l iau de mana si sa ma duc cu el in lume sau sa-i dau un sarut lung dar am facut prostia de a ma face cu un alt baiat; bine m-am despartit de el cu gandul la baiatul pe care`l iubeam, el nu`si da seama de chestia asta. Acum nu imi mai da atentia pe care mi`o dadea inainte si se comporta cu alte fete mai frumos. Da sunt foarte geloasa, inima ma doare ingrozitor vazundu`l cu ele. Il iubesc enorm de mult, si nu stiu cum sa fac sa inteleaga asta. [ app eu nu sunt o fire care sa-i spun in fata] straight face

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Stai linistita si nu te agita degeaba!
Nu se face gaura-n cer din atata lucru.
Tu mai bine incearca sa nu mai fugi cu altul, imediat ce apare in raza ta vizuala.
Nu de alta, dar daca vei face la fel si cand vei fi maritata si vei avea si copii, atunci sa vezi probleme!
Cand o sa vada Fane sau Gheorghe(oricare ar fi numele lui), ca-ti lasi copii singuri in casa si fugi dupa alti barbati, iti vei lua bataie dimineata, la pranz si seara.
Parerea mea este ca ar trebui sa nu mai fi atat de superficiala in relatiile tale de prietenie, si sa-ti analizezi mai mult sufletul, sentimentele, in asa fel, incat sa nu mai repeti aceasta greseala.
In ceea ce priveste momentul actual, te poti duce la acel baiat si sa-i spui ca regreti gestul pe care l-ai facut.
Chiar daca nu te va ierta, cel putin vei da dovada de respect fata de el si fata de tine insati.
Putina demnitate nu strica!

4 răspunsuri:
| AndreeaEma a răspuns:

L-ai respins si el e, cel mai probabil orgolios. Nimeni nu spune sa te duci si sa ii spui in fata tot ce simti, pur si simplu apropie-te de el pas cu pas si lasa lucrurile sa vina de la sine. pup:*

| NinaSimone a răspuns:

Daca chiar tineai la el, nu te duceai cu altulaughing

| Ovidium25 a răspuns:

E o poveste frumoasa happy insa tu ai gresit, el si-a aratat clar intentiile dar tu ' te-ai ales cu alt baiat '... in locul lui eu nu te-as ierta ..sincer...

| mihaixyz a răspuns:

Daca si el te-a iubit este imposibil sa nu te iubeasca si acum daca nu si-a facut pretena. Sincer cea mai buna varianta este sa te uiti tot timpu la el si cand te observa sa iti intorci capul si vezi daca si el o sa faca faza asta inseamna ca inca te place. Sau vb cu pretena ta sa il cheme acolo la scari si sa fii si tu si vezi cum reactioneaza daca este tot in situatia aia si atuncea sigur iti vei da seama daca te iubeste sau nu.