| xForSmile a întrebat:

Heii TPU. Putin ajutor? Va rog. puppy dog eyes E destul de complicat, dar incerc sa povestesc mai pe scurt. Am fost impreuna cu un baiat 3 luni. Ne-am despartit la sfarsitul lui iunie, cu toate ca il iubeam enorm si inca o fac. El toata vara a fost plecat in vacante cu familia ( Nu am mai vorbit deloc) Si acum cateva zile s-a intors. In ziua aceea a venit la mine la usa sa ma intrebe daca ies pe afara si de-astea. Se comporta ciudaat, adica ma tinea in brate si de astea. A mai venit si azi dar m-a ignorat complet, statea doar cu ceilalti baieti. Un baiat ma tot tachina, iar cel mai bun prieten al lui il intreaba "E prietena ta, chiar nu ai de gand sa faci nimic? " Iar el " Aia? Prietena mea? Sper ca glumesti. O detest. " Mi-a facut ziuawinking Ce sa mai zic. Il iubesc enorm si el. Si tot azi am aflat de la cea mai buna prietena ca ea vorbeste destul de des cu el si incepe sa se dea la ea. Genial. Imi urasc viata sad Chiar nu poate vedea cat de mult il iubesc? Si de ce ma lua in brate si ma saruta si dupa o zi ma ignora si se dadea la cea mai buna prietena? sad Ce pot sa fac sa il uit? sad I hate my life. crying

Răspuns Câştigător
| C26 a răspuns:

Hmm. Cam prin asta am trecut si eu, si la fel ieseam cu fostul, si ma tinea in brate, ma pupa, si in alte zile ma ignora, si el umbla dupa altele happy
Si nu realizam ca fac greseli mari, pentru ca ma lasam calcata in piceoare de el, si`l lasam sa faca ce vrea cu mine.
Pana intr-o zi, cand mi-am dat seama ca am ajuns de rasul lumii din cauza lui, si cum se purta el cu mine.
Si nu l`am mai bagat in seama deloc.
Si nu ia comvenit, si nu a mai vorbit cu mine happy
Si nici in prezent nu prea mai vorbim, foarte rar, si vorbim in scarba unul cu altul oh go on
Dar cu toate astea sunt mai bine happy
Inainte ma amageam singura.
Nu`l mai baga in seama, nu mai iesii cu el, fii indiferenta, ignora`l, chiar daca te doare, chiar daca vrei sa vorbesti cu el, chiar daca ti se face dor de tine. incearca sa ai mandria ta de fata, sa ai orgoliu.
Stiu ca e greu, eu nu mai stau cu el de 4 luni, si totusi si acum mai imi este dor de el, si mai tin la el happy
Dar ce sa fac. nici sa fiu bataia lui de joc nu se poate. asa ca am ales drumul mai bunhappy
Incearca si tu la fel.
Si capul sus.
straight face
Crezi ca se merita sa suferim dupa unii care nu ne vor?sad
Sincer stiu prin ce treci, si nu`mi place sa vad si alte fete in situatia in care am fost eu, si nu stiu cum sa-ti zic ca sa poti sa fii puternica, si sa intelegi ca nu se merita, nici eu nu ascultam de nimeni, si am suferit foarte mult, si acum as mai vrea sa vorbesc cu el. dar ma gandesc de 1000 de ori inainte sa fac iar o greseala, si ma abtin din a mai vorbii sad
Ai grije de tine, si incerca sa asculti sfatul meu, iti va fi bine mai tarziu, chiar daca nu ai sa-l uiti curand sad

8 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Singurul cuvant pe care il am acum in minte si care te descrie este "PROASTA", cum sa suferi dupa un baiat care nici nu te merita? De ce sa suferi in primul rand? Nimeni nu iti merita lacrimile! Iar "cea mai buna prietena cum ii spui tu" ar fi trebui sa vina la tine imediat ce insepuse sa vb cu el, asta da dovada ca ai si prietena falsa si un "iubit" neghiob, sunt o gramada de baieti pe lumea asta nu se merita sa jelesti pentru un fraier care nu stie sa aprecieze ce are, mai tarziu ii va parea rau.

| wolder a răspuns:

Ai zis cumva ca iti urasti viata din vina unui tip? Mai sunt fooarte multi barbati in univers, nu e el ultimul.
treci peste, daca vorbe urat despre tine nici nu are rost sa te mai uiti la el.
Arata-i indiferenta, nu te mai gandi la el, fa-ti alt iubit si poate intr-o zi el va fi cel care se va tine DUPA TINE.
intrebari?

| neutrino a răspuns:

Tu te joci de-a iubirea, iar el nu. Pentru acest joc este nevoie de doi parteneri, iar tu esti singura!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Dă-l naibii, nu merită. Aşa sunt băieţii. Te ţine în braţe probabil din plictiseală, nu din ceva sentimental. Nu mai sta cu el, ignoră-l sau arată-i indiferenţă şi nu te mai gândi la el. Va trece odată şi odată.

| Danysan a răspuns:

Eu cred ca tu nu sti ca esti fata.Ar trebuii sa te trezesti la realitate.O fata nu trebuie sa se alarmeze si sa fie in limba dupa un baiat.Sunt atatia dar voi aveti capsoru atat de mic incat daca nu e (EL) altu nu mai exista -incepe-ti sa va plangeti de ti se rupe Sufletu dar cred ca o meritati daca acceptati ca astfel de rapandule sa va joace pe degete.Fi sincera si recunoaste cati baieti nu ar fi vrut sa fie cu tine si tu l-ai data peste nas doar din motivu ca EL marele print era centrul lumii tale.Incearca sa observi si pe cei din jur, pe cei care i-ai dat la o parte si poate o sa reusesti sa scapi din acest cerc vicios!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No serios?
Iti urasti viata din cauza unui neghiob care profita de sentimentele tale (pe care sigur le-a vazut,mai ales ca tu ai acceptat sa te ia in brate), iar pe urma te ignora?!
Ar trebui sa procedezi la fel! Nu trebuia sa-i permiti sa te ia in brate,deoarece nu sunteti impreuna,punct! Sunteti despartiti,de vorbit n-ati mai vorbit. Ii permiti prea mult,iar el vede asta si, evident, profita de naivitatea ta.
Lasa-l sa zica ce vrea. Nu te mai preocupa de viata lui. Fii indiferenta, chiar daca e greu. Te-a numit ''aia'', deci e clar ca nu te respecta. Ati avut o relatie de 3 luni, deci ar trebui sa aiba alta atitudine, nu una de mahala.
Inceteaza cu '' imi urasc viata ''; n-o mai uri. Nu ajungi nicaieri daca continui asa. Asta vrei?

| xForSmile explică (pentru anonim_4396):

Asta incerc sa fac de ceva timp, dar nu e usor sa il vezi in fiecare zi si. Ugff sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru xForSmile):

Pai atunci, nu te mai uita la el, chiar daca e greu. Evita-l cat de mult poti. Totul depinde de tine!