| Georgensken a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat si as spera sa raspunda persoane care inteleg cat de cat ceea ce zic.

Sunt cu o fata,e o relatie la distanta,ma rog. Am fost impreuna un an, pana acum 2 luni cand ne-am despartit. Ea imi spunea mereu ca o mint si ca nu spun adevarul. Am gresit foarte mult,dar nu era chiar asa cum spunea ea si din cauza asta ne-am despartit. Acum,incepusem sa vorbim iarasi de ieri si vrem amandoi sa fim impreuna din nou,sa ne continuam relatia asta,pentru ca,eu simt ca suntem facuti unul pentru altul. Eu sunt mai posesiv de felul meu. O vreau doar pentru mine si sunt gelos,asa sunt eu,am incercat sa ma schimb,dar o iubesc si nu pot sa o las asa. Faza e ca ea a inceput sa vorbeasca mult acum cu toata lumea si simt ca nu o sa mai putem fii ca inainte, simt ca nu ma mai iubeste si nu stiu ce sa fac. As vrea un sfat ca sa pot gandii putin mai pozitiv sau nu stiu.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Trebuie să vină o schimbare şi de la tine. Oferă-i mai multă înţelegere, arată-i că ai încredere în ea, fii lângă ea când are nevoie de tine şi nu are cum să fie rău.

| Georgensken explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Multumesc mult! Asa am sa fac! Multumesc ca mi-ai deschis putin ochii.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Gata, ea nu te mai iubeste, iar tu nu o poti obliga sa te iubeasca, asa de la distanta. Si-a gasit si ea pe cineva, loco, asa cum este si normal.

| Georgensken explică (pentru neutrino):

Suntem impreuna. -.-. Mersi oricum.

| Georgensken explică (pentru neutrino):

Suntem din nou impreuna, dar ma rog. Mersi de sfat;-?

| neutrino a răspuns (pentru Georgensken):

Nu te bucura prea tare, asta inseamna ca incercarea ei a dat gres. Iti doresc ca eu sa ma insel. O zi buna!