| Clf_Abby_1993 a întrebat:

am 14 ani si vreau sa va spun o poveste cam lunga-i cei drept..Pe facebook a intrat un baiat pe mine,frumos,s-a bagat in la vorba cu mine si ziua urmatoare a zis sa ma duc la el la meci sa-l vad, m-am dus, nu am putut sa ne vedem pentru ca tot timpul era in meci. Dupa o saptamana ne-am gandit sa ne intalnim poate iasa ceva, ne-am intalnit prima zi totul emotionant, mai distanti eram.A doua zi eu cu el ne-am tot trimis mesaje ca sa o ia el pe prietena mea cea mai buna de mana( e foarte timida ea) cu greu a luat-o am facut cu el pariu ca daca o ia ii dau un lant. Seara nea condus acasa si el mi-a spus ca dupa ce am intrat eu in scara prietena mea la lasat de mana si a plecat repede (fiind aman2 lu-ati de mana) iar ea mi-a spus ca a condus-o pana acasa si a incercat si sa o pupe. A treia zi cand ne-am intalnit ne-am tot distrat pe seama prietenei se tot dadea el la ea si se vedea pe fata lui ca o face la distractie pana ce s-a plictisit de ea a inceput sa vorbeasca cu mine, eram foarte aproape de el si l-am pupat ( primul pupic cu un baiat ) dupa am iesit afara pe banca( eram in scara) si tot asa facea glume pe seama prietenei l-am mai pupat odata pt.ca mam facut suparata..deoarece ne tot dadeam palme eu cu el asa din joaca si el mi-a dat mai tare din greseala ( sia si cerut scuz ema lu-at in brate). Dupa el a plecat in cantonament si colegul meu de clasa i-a spus antrenorului lui ca x (baiatul) are prietena i-a spus antrenorului de mine, totul frumos ( nu eram impreuna) dupa l-am, intrebat. chiar suntem si el a spus de azi suntem oficial impreuna, eram foarte fericita! Asa deci mai departe, prietena mea mi-a spus minciunile de ex.atunci cand el mi-a spus ca ea la lasat de mana dar de fapt a condus-o acasa si a vrut sa o si pupe, imi spunea cal suna maicasa dar atunci incerca so pupe. Ne-am intalnit amandoua cu el si am zis sa ne razbunam a pus mana pe mine si i-am tras-o si atunci el a spus catre prietenul lui hai acasa ca mi-am dat seama. A spus asa pt.ca mie imi era cumva sa il sarut eram la primul baiat si el spunea ca vrea actiune( sarut) si i-am spus sa faca el primul pas nu vroia asta la suparat odata si ca i-am lu-at mana. De udat a fost la udat la prietena mea si a stat vreo 2 ore in care el s-a rugat sal pupe ea la pupat ( deci cea mai buna prietena) mi-a zis ca a vrut sa vada daca ii sunt dulci buzele. Ea este timida si acum crede ca la pupat si vb cam fitos dar daca ma mai enerveaza mult o so bat pentru ca nervii imi sunt intinsi la maxim! L-am intrebat dc a pupat-o si mi-a zis ca pe ea o iubeste si a facut mare "circ" prima daca nu am acceptat asta adica ea stie ca il iubesc si il plac si tot se saruta cu el ( ea= cea mai buna prietena omg! ) m-am gandit sa ma razbun el m-a chemat azi afr la 8 sa mergem doar noi doi afara mia vorbit mai frumos ca ne sarutam ma musca chestii din astea care te fac sa ai fluturasi in stomac ce ma sfatuitii sa fac vreau sal sarut chiar daca primul sarut e special eu vreau sa fac chestia asta sa ma razbun ( o sa fac poza si ii arat la prietena) Ce zice-ti sa fa chestia asta?

15 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca te jignesc dar cred ca esti bolnava!

| JohnnyBi a răspuns:

Eu zic sa inveti limba romana ca o dai in barci rau de tot. si daca tot esti la partea asta cu gramatica, invata sensul verbului "a iubi" si a substantivului "prieten". si tot la romana te invata "razbunarea este arma prostului". la 14 ani sa nu stii sa folosesti corect o cratima, dar ce iubire e pe capul tau pentru un cretin...

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Bun asa!laughing)

| Alejandra4785 a răspuns:

Da fa poza si arata-i-o prietenei tale, ca sa isi de-a si ea seama ca nu are nici un drept sa ti-l ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mare chestie neinteleasa...nu prea am inteles.dar fai ce te iti spune inima.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mare chestie neinteleasa...nu prea am inteles.dar fai ce te crede inima.winking

| Smiiiley a răspuns:

Buna! Ai scris un roman de toata frumuseteasadfiind aman2 LU-ATI de mana; MAM facut; SIA si cerut scuze MA LU-AT in brate; spunea CAL suna maicasa; incerca SO pupe; s-a rugat SAL pupe ea LA pupat; o SO bat; MIA vorbit; Ce ZICE-TI..etc.)
Asta am inteles eu din tot romanul tau:
1.Ai vorbit cu un baiat pe facebook, te-a invitat la meci, si apoi te-a lasat cu ochii in soare.
2.Ai bagat-o pe,, prietena ta cea mai buna" in schema.
3.El a pupat-o pe CMBP(cea mai buna prietena).
4.Radeai de ea cu,, iubitelul tau", sau cel putin asa credeai, pentru ca de fapt el isi batea joc de amandoua.
5.Ai facut o alianta cu CMPB.
6.Deja te-ai enervat pe CMBP, si ai decis ca o sa o bati.
7.Intre timp, CMPB s-a combinat cu pretenas, si ai ramas pe dinafara.
8.Te-ai hotarat sa te razbuni, v-ati muscat de buze etc.
9.Concluzia ta:faci o poza in timp ce te pupi cu pretenas si i-o arati prietenei tale.
straight facestraight facestraight facestraight face
Mai putin si o intreci pe Agatha Christie la scris romane poltiste.
Doar ca romanele tale o sa fie in limba Na'vi amestecata cu chineza.
Pune mana si citeste carti, roaga o prietena sa te ajute, sa-ti dea dictari. Daca ai 14 ani=>esti in clasa a 8a si o sa ai de dat un examen.
Nu te mai gandi la baieti si pune-te cu burta pe carte! Concentreaza-te pe scoala, nu pe pretenasi! O zi faina!

| raducanumihaela a răspuns:

Mare lucru nu prea am inteles. Mai bine mi-ai lasa id tau sa imi povestesti mai pe larg si mai concret. Iar din cate am inteles eu parerea mea este ca baiatul ala isi bate joc de amandoua sau nu stie ce vrea de la viata ori pe tine ori pe prietena ta.

| elenutzadragutza30 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui m-a impresionat povestea ta!happy

| Elena995 a răspuns:

Cea mai buna pritena? Nu ar face ce a facut "prietena" ta.E o mare nesimtita.
Si sunt sincera nu merita baiatu-l asta nici un sarut. Eu zic sa nu faci chestia asta este cam aiurea, nu te razbuna pe ea asa, fa altceva nu o mai baga in seama fate ca ploua cand vorbeste cu tine... sunt sigura ca baiatu-l asta nu vrea numai sarut, o sa vrea din ce in ce mia multe. Ai grija de tine big grin :*

| JohnnyBi a răspuns (pentru Elena995):

Cum articulezi ma un substantiv cu o cratima? baiatu-l = baiatul il (se foloseste cratima in loc de apostrof pentru semnalarea absentei unei/unor litere). ala e un substantiv simplu articulat, ce treaba are cratima aia? ia-o pe gagica suparata de mana si cartea aia de romana pe care o citeste. sau ia cratima si pune-o la "fa-te". ps. niciun se scrie intr-un cuvant. de obicei desparti 2 propozitii intre ele cu o virgula, fa altceva, du-te la scoala

| Clf_Abby_1993 explică (pentru JohnnyBi):

Bine frate ma ajutati ce sa fac sau imi dati lectii de gramatica daca ai inteles ce am scris ce mai conteaza lasa-ma e problema mea cum invat ce invati ( are 16 ani )

| JohnnyBi a răspuns (pentru Clf_Abby_1993):

Sa inteleg ca am fost cam prea subtil. la 14 ani vezi-ti de copilarie. joaca-te, plimba-te, traieste viata de copil. de ce te grabesti sa cresti? vrei sa iti zic eu la 22 de ani ce inseamna viata din punctul meu de vedere? si eu eram ca tine...sa merg repede la sala sa fac muschi, sa imi fac iubita, sa iau permisul, sa ajung la facultate ca e misto. regret fiecare zi in care ma gandeam cum va fi in viitor si pe care am pierdut-o fara sa ma distrez copil fiind, cand faci mai tot ce vrei, nu ai griji, ai timp liber si atat de multe lucruri minunate. eu in anul 3 de facultate ma scol la 6, la 8 sunt la sala, la 10 ajung acasa, la 11 plec la facultate, la 18 ies de la facultate, la 19 sunt acasa, muncesc pe net pana la 22 invat pana la 24...si asta zilnic. daca vrei sa urmezi o facultate si aici ma refer la una serioasa (drept, poli, medicina) se duce timpul liber, te vezi cu prietenii de 2 ori pe luna, asta daca vrei sa te tii de treaba. de ce vrei sa te grabesti sa ajungi aici? si dupa urmeaza serviciu, copii, alte nebunii. prin ce am zis mai sus cu limba romana ma refeream: vezi-ti de scoala, copilarie, tinerete. nu te mai grabi sa cresti. cat despre prietena ta, eu m-as mai gandi pe cine numesc prieten. ca aia sigur nu iti e prietena si s-a folosit de tine, sau e atat de proasta incat sa nu vada interesul tau in situatia asta.

| Rrionix a răspuns:

Deci..am citit totul si din cate mi-am dat seama nu ai mentionat varsta baiatului.
2 la mana iti spun ca baiat ca noi..ne maturizam mai greu poate ca el nu stie cei aia iubire deci nu ti-as sugera sati irosesti sarutul pe un nimeni(din proprie experienta) incearca sa tragi cat mai mult de el.Asa am terminat cu sarutul faza e ca el e genu de baiat parasuta se pupa cu toate fetele etc na poate chiar o iubeste pe prietena ta dar nu prea e credibila faza.Eu ti-as sugera sa astepti, iubirea adevarata o sa vina la un moment dat si o sa-ti dai seama de ea si inca ceva daca tu chiar tii la baiatul asta incearca sa-i explici si mai vorbeste si cu prietena ta si explica-i situatia..sunt sigur ca no sa-i prea placa ca baiatul care o place ii haihui cu 5 deodata. Sper ca ti-am fost de ajutor. ps nu te razbuna n-are sens cel putin nu tu poate prietena ta se poate razbuna ori amandoua

| Alexandr211 a răspuns:

Nu a inteles nimeni nimic nu? Inseamna ca sunteti oameni normali