| boombass88 a întrebat:

Am avut o relatie de 10 luni cu o tipa. Ea are 16 ani, iar eu 18. Cam pe la sfarsitul lui iulie noi am inceput sa nu ne mai intelegem mai deloc, avand in vedere ca nu prea ne am vazut cam o luna din probleme personale. Relatia a fost perfecta chiar si in timpul lunii in care nu ne vedeam adica vorbeam ff mult pe fb wapp etc dar dupa a inceput sa nu mai mearga asa de bine. Am vorbit cu ea despre asta foarte amanuntit si mi-a spus ca in luna respectiva cand nu ne-am vazut sentimentele ei au inceput sa se diminueze pentru mine, luand in calcul ca eu voi pleca peste un an la facultate si ea va ramane singura. I-am explicat ca voi veni special ca sa ne vedem in fiecare weekend. Ea era geloasa la fel ca si mine si a vazut o conversatie cu o prietena care ma placea, dar in conversatia respectiva nu era nimic iesit din comun si ma rog ma mai suna uneori iar ei ii displacea maxim acest lucru. Ei bine, dupa ce a vazut conversatia, a 2-a zi mi-a trimis un mesaj cum ca vrea sa ne despartim definitiv, dandu-mi block peste tot, stergand pozele cu noi pe facebook, instagram. Am incercat sa-i spun ca nu e nimic intre mine si ea, sa o conving, i-am dus flori, am incercat orice, iar ea m-a gonit, era super nervoasa si foarte hotarata pe asta. Eu am iubit-o foarte mult si inca o iubesc foarte tare, m-am atasat de ea incredibil de mult pe parcursul relatiei, chiar imi faceam planuri pe viitor cu ea. As vrea sa specific ca tipa a fost virgina la mine daca ajuta cu ceva. Cum pot sa aflu daca se va mai intoarce la mine? Cum as putea sa scap de starea in care sunt acum(nu am fost bun de nimic timp de 4 zile si inca nu mi-a trecut deloc, sunt complet distrus)? Ce e de facut? Va rog, ajutati-ma! Multumesc frumos!

8 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, inima iti spune asta du-te la ea, sun-o pe telefon, nebuneste-o de cap sa vada ca tu o iubesti cu adevarat si ca vrei sa va impacati.
Daca nu e asa incapatanata ar trebui sa vrea si ea sa va inpacati.
Fa tu primul pas.

| boombass88 explică (pentru kar1GaNNN):

Am facut deja asta, dar nu stiu ce sa zic, ea imi spunea sa nu o mai sun ptc nu ne mai impacam si etc. Era oarecum foarte nervoasa. Si da este orgolioasa.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Cred ca faza cu prietena aia a fost doar o scuza pentru a se desparti de tine. Daca spui ca sentimentele ei pentru tine au inceput sa se diminueze, inseamna ca asa este. Nu ai ce sa faci daca ea nu mai tine la tine.
Incearca, totusi, sa ii explici ca tu o iubesti inca, si sa-i spui si de viitorul tau cu ea, poate o s-o convingi laughing.
Lasand gluma la o parte, trebuie sa ai o discutie serioasa cu ea, doar ea este in masura sa-ti spuna daca te vrea inapoi sau nu.
Succes!

| boombass88 explică (pentru Cσcσ):

SIncer, si eu m-am gandit la faptul ca faza cu prietena era doar un pretext dar. nu stiu ce sa zic oricum a cam deranjat-o nu zic nu. dar ea acum e foarte suparata adica de 5 zile nu mai da niciun semn ma are la block, la mesaje nu raspunde... deci realizezi ca n-am cum sa-i vorbesc

| crys12 a răspuns:

Buna happy Incep prin a-ti spune ca ai avut o poveste frumoasa de dragoste si din punctul tau de vedere, intensa. Iar, ca sa-ti raspund la intrebare, eu fiind fata, iti sugerez sa mai insisti cat iti permiti sau cat iti permite ea. Pentru ca daca tratezi totul cu indiferenta si te dai batut. o sa-si piarda si ea interesul. Tot ce trebuie sa faci este sa lupti pentru ceea ce-ti doresti, pana si cu ultima suflare si sa-i demonstrezi ca se inseala. Insa, incearca sa te folosesti de cuvinte, doar asa o poti recuceri, fara cadouri scumpe, doar vorbe! Sper sa-ti fie de folos si sa va mearga bine! Succes!

| boombass88 explică (pentru crys12):

Am facut deja asta, cum am zis mai sus, i am dus flori am incercat sa vorbim... degeaba era super nervoasa si m-a gonit. Era schimbata radical. Am sunat o de n ori, nici nu mi raspundea.

| crys12 a răspuns (pentru boombass88):

In cazul asta, ar trebui sa renunti.

| boombass88 explică (pentru crys12):

Spune-i asta si sufletului meu