| dayanalove12 a întrebat:

TPU! vreau sa va spun si eu ceva in legatura cu gelozia.de fel sunt foarte geloasa.am un prieten si suntem impreuna de 1 an si cam vreo 2-3 luni.am vazut ca mai vorbeste cu fete, mai glumeste cu ele, dar nu mai mult. ce sa fac? el mereu imi spune ca ma iubeste.cum sa scap de gelozie? dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,incearca si tu sa ai incredere mai multa in el si sa lasi gelozia deoparte din moment ce e cu tine,inseamna ca pe tine te doreste si te iubestehappy.
Gelozia e ceva normal cand iubesti dar sa sa fie limitata,daca e obsesiva atunci e grav,ca de la gelozie multe cupluri se despart.
Nu te mai gandi ca te-ar insela sau te-ar lasa,gandeste pozitiv,ai incredere in el si in tine, in iubirea voastra, bafta!

5 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

@Cocolino,de fapt ea e geloasa pentru ca el ar trebui sa vorbeasca doar cu ea,nici nu ar trebui sa mai indrazneasca sa vorbeasca cu altcineva! Mai Daiana, sfatul meu : leaga-l taica cu lantu` de calorifer, nu mai pleaca nicaieri!

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Daca iti spune ca te iubeste, asa este happy
Si, aveti totusi ceva timp impreuna. tu dupa atata timp inca nu ai incredere in el?

| alliwtsa a răspuns:

Consoleaza-te! Toti barbatii insala, macar cu gandul, pana la urma nu avem ce sa facem.Gelozia nu o poti controla...

| Dena_7223 a răspuns:

Eu inebuneam inainte cand il vedeam pe iubi meu cu fete, si de asta i.am dat interzis la fete laughing si pe mess si la telefon. bine cateva fete* pe care le vedeam mai apropiate si nahh in fiecare zi tot asa facand pe geloasa ne.am despartit. si daca il vad pe strada cu alta arunc cu pietre dupa ei sau tip dupa ei sau o bat pe ea.sa fie ceva frumos happy

| duku a răspuns:

Mai daiana si eu sunt gelos din toata nimica dar crede-ma gelozia e cea mai nici nu stiu cum sa-i zic dar incearca sa te lasi de ia.