| anonim_4396 a întrebat:

TPU vreau si eu cat mai multe pareri daca este posibil deoarece sunt foarte confuza si nu prea pot sa-mi dau seama ce simt. Vorbesc pe mess cu un tip de anul trecut din Ianuarie(dar ca amici mai apropiati )insa nu ne-am vazut live. El imi tot spune ca ii place de mine, ca ar vrea sa avem o relatie. eu nu i-am dat niciodata un raspuns, doar indirecte gen(si mie imi place de tine, complimente etc). Nu prea stiu ce sa fac. el e putin cam ciudat sau poate ca nu il interesez asa tare precum zice.Sunt zile intregi cand intra pe mess si nu ma baga in seama deloc, apoi incepe cu dulcegarii, vb frte frumos, imi raspunde frte repede etc.Pe mine toata chestia asta ma cam debusoleaza dar marea problema e ca nici eu nu prea stiu ce simt. Vooi ce credeti despre toata situatia asta?
big grin
Va multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Hm, totusi e bine sa va vedeti si fata in fata sa vezi daca intr-adevar se merita sa il bagi in seama! Stii tu una e sa te ascunzi in spatele unui ecran virtual si alta e sa stati fata in fata sa vorbiti live! dar daca nu iti inspira incredere, nu o face! Daca aici face asa atunci in realitate ce va face? cand va avea nevoie de cineva sa-i fie alaturi sa-l dragaleasca te va intalni cand nu va avea nevoie va dispare? Nu pare genul de baiat care sa inspire incredere daca procedeaza asa! Iar in primul rand un raspuns la aceasta intrebare ti-o poate da...inima ta! Ce simti cand vb cu el? Ai acea atractie, te face sa ai un sentiment placut in compania lui? Asa ca asculta si ce sfaturi iti dam noi si apoi tu decizi da? Multa bafta! Ai grija de tine!

8 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Nu cred ca merita sa iti bati capu cu el pentru ca nici el nu isi bate prea mult capu cu tine te baga in seama doar cand se plictiseste si faptul ca te ia cu dulcegarii denota ca vrea sa te pastreze acolo unde esti numai buna pentru zilele cand nimeni nu ii acorda atentie sau se plictiseste

| harciog a răspuns:

Chiar n-ai gasit pe nimeni din Ianuarie pina acum sa ti-o traga sanatos? Iti garantez ca-ti sarea virtualitatea din cap ca altceva.

| anka89 a răspuns:

Eu la fel sunt si vorbesc cu unu pe net cred ca de prin 14 februarie.De atunci imi zice ca vrea sa intalnim si inca nu ne-am intalnit.Asa ca eu nu ii mai zic hai, cand vrea sa ma sune sa imi zica ca vine.La fel sa faci tu, ne ne-om apuca sa ne rugam de cineva pe care nu il cunoastem si nu stim ce vrea sau ce ii poate capu, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Crimeea a răspuns:

Uite cum stau lucrurile,am trecut si eu prin asta,nu o data ci de doua ori,caci omul nu invata din greselisi, ma tot consolam cu gandul ca e un tip de treaba,ca mi se pare mie ca ii "dubios"ratiunea-mi spunea sa-l las in pace,dar acel zvac si incapatanata ce sunt,ca am vb atat si e pacat,bla bla,si am primit o teapa cat casa,era asa cum banuiam,dar nu voiam sa cred,si am pierdut atat timp si am pus si sentiment,k doar sunt fata,deci concluzia,nu merita,nu mai pune suflet si pune punct,vb din cand in cand cu el,dar nu-ti mai pierde timpul sa-l studiezi,ai grija,,timpul nu asteapta pe nimeni,traieste clipa,ma refer la cea reala nu de pe internet, uita-te in jurul tau si vezi cata lume vrea atentia ta, bafta

| persseuss a răspuns:

Pfff.important e ceea ce crezi u.si cel mai important e ceea ce simti. daca ti place mergi mai deparete vede te face2face cu el.si vezi ce iese. daca nu incerci nu ai de unde sa stii?/!? nu? iar faza cu nebagatul in seama denota ca e mai mare ca tine, si ca nu prea acorda prea multa importanta "relatiei" voastre, ci doar cand se plic si nu are nimic mai bun de facut mai vb pe mess.bate campii.am 25 de ani sunt baiat.parerea mea.cauta unu sa te meritewinking

| dacia63 a răspuns:

Buna,
orice parere ar fi doar teorie, pentru a lamuri situatia si ceea ce simti ar trebui sa va intalniti, dupa aceea trebuie sa decizi ce e de facut, in functie de ceea ce ai simtit vorbind cu el "live".

| SweetestDeea a răspuns:

Cred, ca e obsedat dupa o prietena, iar in alte zile cand nu vorbeste cu tine, isi incearca norocul cu altele. ghinionist, o ia de la capat cu tine.
Sfatul meu ar fi sa afli mai multe despre el, sa sa va vedeti fata-fata. Sper ca team ajuta. La 12 ani stiu cum e sentimentul...