| Puffy1721 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi va rog frumos! Pela sfarsitul anului scolar vorbeam foarte mult cu un baiat pe mess (caci fata in fata niciunul nu scotea o vorba laughing) lui ii placea de mine si mie de el. M-a intrebat daca vreau sa fim impreuna insa am spus 'nu'. Dupa raspunsul meu a mai vb cu mine vreo trei zile insa de atunci nu mai vb cu mine. Inainte vorbeam in elgleza uneori. Acum daca spun eu "vad ca ma ti la distanta dar in fine faci ce vrei"... zice ceva de genu' :" mdea, tot eu te tin, fac o poza si pe toti va tin, sa ma ia dracul o data! " si iese de pe mess (doar pentru mine, pentru restul' ramane online). Lui stiu ca ii mai place si de o alta fata insa aceasta nu il place deloc pe el, am intrebat'o, si de fiecare data cand il vad pe mess as vrea sa il bag in seama insa stiu ca conversatia va fi doar de doua cuvinte. Vreau si eu un sfat, ce ar trebui sa fac? Pls funditaaa! straight face

7 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

L-ai ranit.i-ai spulberat visele.atunci cand credea ca tu il placi i-ai zis nu.este greu, dar trebuie sa-ti recunosti greseala. spune-i ca ti-ai dat seama ca ai gresit si ca nu trebuia sa-l lasi sa plece. lupta pentru el ...nu te lasa invinsa.bafta.:*

| PrecioussGirl a răspuns:

Da tie iti place de el de ce nu ai vrut sa fiti impreuna?

| ankappa a răspuns:

Buna puffy:*
chiar atat de incapatanata ai fost incat sa refuzi ceea ce iti doreai?
E evident ca iti doresti sa fii cu el, dar dc l-ai refuzat? era secretul vostru pana la urma, nu?
de ce nu ii trimiti un sms cu : imi pare rau, ma mai poti intreba o data? sau ceva de genu...
intai cere-ti scuze!
cum a zis si miiiiau, sigur iti va da o a doua sansa, (asta in cazul in care mai tine la tine si nu i s-a pus pata pe alta fata )
Hai, curaj! atat iti trebuie! :*

| Missdaydreaming a răspuns:

Perfect de acord cu Miiiiiau, dar fa-o face to face, va avea mult mai mult farmec happy

| micutsa19 a răspuns:

Da asa e cum au spus si restul trebuie sa ii spui ce simti, dar nu trebuie sa-ti ceri scuze ai facut doar ce ai crezut ca e bine, chiar daca el va folosi ignoranta ii va trece iar uh ai de castigat daca nu pe el atunci siguranta ca ai avut o sansa si nu ai ratat'owinking

SUCCES!

| Miiiiih a răspuns:

Ar trebui sa ii spui tot ce simti pentru el si ca ai facut o greseala cand ai spus'nu'. Trebuie sa ai un comportament foarte dragut. Lasa-l sa-ti vada partea adorabilabatting eyelashes.Iti va mai acord o sansa happy, sunt sigura!

| Miiiiih a răspuns:

Ar trebui sa ii ceri scuze pentru ca ai fost nesigura si sa-i spui ca esti gata sa ii dai un raspuns afirmativ intrebarii lui. Chiar daca va refuza in favoarea fetei ignorabile ar trebui sa-i arati ca esti mai buna decat ea. Lasa-l sa-ti descopere latura adorabilabatting eyelashes. Cuccereste-l cu miscari elaborate; n-o sa-ti poata rezista. Sunt sigura ca va merge si iti urez totusi succes >big grin