| dana_8887 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu un status tristsad am aflat calui baiatul pe care il plac eu ii place de o prietena de-a mea si ei ii place de el si ma simt foarte naspa sa stiu ca vorbesc amandoi si as vrea un status prin care sa le arat tristetea measadFunda va multumesc:*

Răspuns Câştigător
| roxynutza a răspuns:

Si n-ai sa ma vezi ca ma plang, n-ai sa vezi ca ma ascund..Sunt pur si simplu ceea ce sunt! Si inca o data iert, dar nu uit!

In viata nu pot sa fiu suficient de buna pentru toata lumea, dar voi fi intotdeauna cea mai buna pentru cei care merita!

Roiesc in jurul meu oameni prefacuti, dar merg cu capul sus… Nu sunt eu cea care are de pierdut!

In ziua de azi bunatatea si respectul nu mai au nici-o valoare!

Cand esti trist iti vine sa dormi si sa uiti. Iti vine sa-ti culci capul pe genunchii altcuiva care te iubeste, sau daca esti singur si n-ai pe nimeni, sa ti-l culci pe palmele tale. DA. Iti vine sa dormi cand esti trist. Si sa uiti. Dar cand te trezesti? Iar esti trist si nu mai poti sa adormi din nou.

Sper sa iti fie de folos :* si nu fii suparata iarta suntem in Paste si nu uita D-zeu e sus si nu doarme! Hristos a inviat!

| dana_8887 explică (pentru roxynutza):

Adevarat a inviat! Multumesc roxynutza pentru incurajare:*:*

| roxynutza a răspuns (pentru dana_8887):

Ma bucur ca te-am putut ajuta :* si nu uita orice ar fi capul sus meriti sa fii fericita :*:*:* (si mersi pentru fundita)

5 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

-E prea târziu pentru regrete, m-ai lăsat pe mine şi ai plecat la ea.
-Mai exista o fată ce-l plăcea
Pe care o credeam prietena mea
Dar mai târziu am inţeles cine era
Şi câta dragoste îi purta.
-Sunt omul destul de bun ca să iert, dar nu destul de prost ca să uithappy
-Am învăţat că oricât mi-ar păsa mie, altora s-ar putea să nu le pese.
-Încerc să ascund calvaru numit depresie şi zâmbesc fals doar pentru bună impresie.
-Să ai curajul să spui da, să ai curajul să spui nu şi-n orice clipă a vieţii să rămâi TU, şi ţine minte trei cuvinte VIAŢA MERGE ÎNAINTE.
-Mulţi rostesc cuvântul prietenie, dar puţini îl înţeleg.
-A iubi înseamnă a suferi, şi cum mulţi se feresc să sufere, puţini ştiu să iubească.
-Cel mai trist lucru în viaţă e să-l vezi pe cel pe care-l iubeşti iubind pe altcineva…
-FERICIREA nu e decât un vis... DUREREA e întotdeauna reală

| DayByDay a răspuns:

*I can forgive/ but I can’t forget/ I hope you know/ You’ve lost my respect…

*Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie. (People say: "Love is magic." But isn’t magic just an illusion?)

*Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile. (At least, in the rain you can’t see my tears.)

*My heart is broken. I guess I can’t fix everything.

*We must get hurt to grow,
We must fail to know.
Wash away your tear
And think clear.

*What’s wrong? Nothing is right.

*Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata? (Should I smile ‘cause we are friends or cry ‘cause that ‘s all we’ll ever be?)

*Dreaming doesn’t hurt. It hurts more to wake up.

*In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata. (In every girl’s life there’s a guy she’ll never forget. )

*Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare. (I thought our love was a precious pearl. But for you I was just another girl.)

*I’m still waiting for the boy who’s never going to come back.
*Sick of crying, tired of trying. I’m smiling, but inside my heart is dying.

*Totul e perfect, exceptand faptul ca m-am saturat de minciunile tale. (Everythig’s perfect, except the fact that I’m tired of lies.)

*Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti. (I don’t miss you, I miss the person I thought you were. Don’t come back hoping I’ll be there.)

*Though I laugh and say "I’m happy", can’t you see there’s no one who misses you more than me?

*There’s no grater agony than bearing an untold love story inside you.
*I hide my tears when I say your name,/but the pain in my heart is stil the same.

*Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima. (Love begins with a smile, grows with a kiss and ends with a tear.

| Dennys24 a răspuns:

Cand cineva se indeparteaza de tine, lasa-l sa plece. Nu ai nevoie de cei care vin si, ci de cei care raman si in cele mai grele momente.
Sper ca e bine. iti urez mult succes, sper sa te simti mai bine!