| FrozenloVe a întrebat:

Buna TPU love struck. am si eu nevoie de ajutorr puppy dog eyes.
- Deci am o " prietena " care este impreuna cu un baiat. si de cand l-am vazut pe facebook, a inceput sa imi placa si mie mult de el. am icenput sa vorbesc cu el pe mess mai multe etc. si as vrea sa ma combin cu el. el imi da numai pupici pe mess. si numai emoticonuri de genu'; x. si m-a intrebat daca ies afara ..in fine. oare este bine sa ii spun ca imi place de el? va schimba ceva? ajutati-ma. nu stiu cum sa fac sa ma combin cu el. helppuppy dog eyes fundaaaaaaaaaa; x

Răspuns Câştigător
| Ozdogan a răspuns:

Buna draguta puppy dog eyes.
Da! Cel mai bine ar fi sa-i spui ca-l placi! Cred ca si el te place daca pune numai ":*" si "love struck".
Ar trebui sa iesi afara cu el smug. Discutati, si atunci e momentul sa-i spui si ca-l placi daca vrei sa-i zici asta fata-n fata! :*
Sa nu fii timida fato!waiting. Daca ii vei zice, sigur se va schimba ceva!
Daca te refuza sad. Nu trebuie sa fii dezamagita! Privirea sus.Sunt multi alti baieti pe pamant! :*
Te kiss puppy dog eyes:*.Multa bafta! Funda?big grin

17 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Mai intai sa-l intrebi daca te place. Daca raspunsul este pozitiv, atunci LUPTA! Prietena ta o sa fie suparata, dar si ce-ti pasa? Tu ti-ai atins scopul.
Daca te gandesti si la sentimentele altora nu o sa-ti mai ramana timp sa te gandesti la sentimentele tale.
Inainte de toate trebuie sa vezi daca baiatul merita sa lupti mentu el!
Succes!
P.S: Lupta pentu ceea ce-ti doresti! Nu-i lasa pe altii sa te invinga!happy

| FrozenloVe explică (pentru LoveToHate):

Multumesc mult :*

| LoveToHate a răspuns (pentru FrozenloVe):

N-ai pentu ce.:*

Răspuns utilizator avertizat
| luisanamy a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui ceea ce simti! Asa te vei simti si tu mai linistita, stiind ca ai incercatwinking decat sa regreti doar pentru ca ti-a fost teama de reactia lui.

| Ozdogan a răspuns (pentru luisanamy):

Mare dreptate!

| Ozdogan a răspuns (pentru luisanamy):

A si am uitat. Daca tu esti prietena buna cu acea fata, nu merita sa-ti distrugi prietenia din cauza unui baiat.Dar daca nu risti, nu castigi! happy

| FrozenloVe explică (pentru luisanamy):

Multumesc pentru ajutor :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta..stii ca nu e frumos sa furi iubitul prietenei tale.m-am gandit si eu la asta dar ..am dat-o in bara..raspundei la pupici si love struck ..iesiti afara ca prietenii pentru inceput.da ceva nu merge intre prietena ta si iubitul si se despart, ai cale libera..profita de acest timp, lasa-l sa te cunoasca ..sa va cunoasteti reciproc.
ai grija de tine. daca vrei sa mai vorbim, despre sfaturi imi lasi id-ul tau de mess printr-un mesaj...

| noname2021 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa ii zici lui sa se desparta de prietena aia a ta si dupa sa te combini cu el, ok nu cred ca ti-ar conveni ca prietena ta sa se tina dupa el

| amaliaamely a răspuns:

Hei stiu ca acum o sa fi suparata pe mine ca am zis asta dar nu e prea bine iti dai seama ce o sa simta ea cand o sa afel ca suntetii impreunabig grin
Parerea mea e sa nu te combini cu elbig grinhappy
Stiu c anul te-am ajutat pra mult dar mna...

| Alecsandra95 a răspuns:

Tu te bucuri, dar pe iubita baiatului nu crezi ca o va durea?
Si ea a simtit ceea ce simti tu pentru el.
Nici nu conteaza daca iti e prietena sau nu.
Si in plus gandeste'te bine. Si pe tine te poate lasa in orice moment pentru alta.
Asteapta sa vezi daca relatia lui cu fata respectiva nu merge. Nu te baga pentru ca ai putea regreta.
Daca el se desparte de fata aia fara sa'i zici ceva inseamna ca realizeaza ca fata aia nu e pentru el.
Atunci poti sa'i exprimi sentimentele liber.

| Simplyy a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui, arata-i! Poate asta chiar va schimba ceva. Iesi cu el afara, si daca se da la tine, da si tu apa la moara. Dar daca prietena lui iti este prietena buna, nu se merita sa strici prietenia pentru un baiat. Funda?

| Nieuwenhuis77 a răspuns:

Pai intreaba-l daca vrea sa fie cu tine sau cu prietena ta? Ca prea flirteaza, am impresia ca iubire prea mare in relatia lor nu e. Incercarea moarte n-are...

| Mariia_Rahe_1992 a răspuns:

Da este foarte bine sa ii spui ca iti plece de el.ca sa stie.Eu asa zic. Poate ai sanse sa te combini cu el odata ce ii zici. Funda? happy :*