| Dienutzaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am cativa prieteni cu care stau zilnic afara.Simpatizez foarte mult un baiat pe nume Cristi [ poate chiar il iubesc]. Se uita fix in ochii mei cand vorbesc cu el si ii stalucesc asa de tare si imi tot zambeste, comportamentul lui ma pune pe ganduri. dar nu cred ca as mai avea o sansa cu el

[ specific: am fost cu el dar am sfarsit sa sufar si sa tanjesc mai atre dupa el] pot sa zic ca pe mess vorbim. dar nu mereu fac eu primul pas ca sa ma bag in discutie cu el, uneori imi mai pune si emoticoane de gen :*love struck. Suntem destul de apropiati ca sa zic asa,. adica ceva de genu: vorbim prin mesaje.iesim impreuna afara[ nu am fost singuri pana acum]. vorbim si pe mes uneori.

Nu stiu ce sa mai cred...cand este intrebat de vreo prietena daca ii place de mine ba zice da ba zice nu, dar daca mai e intrebat inca o data peste un anumit timp se schimba raspunsul...

Oare ma place?sadcrying P. S. diferenta de varsa intre noi este de 1 an [ eu sunt mai mica] si mi'ar fi cam rusine sa ii zic ca il plac ca sa nu ma creada inferioara lui.Va rog sa ma ajutati cu sfaturi...Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Masacven a răspuns:

Nu prea ma omor cu problemele astea din "girls point of view", dar voi incerca sa te ajut.
In primul rand, nu ne-ai spus daca pustiu e sau nu timid.
Nu stim ce varsta aveti.
O sa incerc sa generalizez, sper sa iasa ceva bun.
Stai calma, el stie ca il placi, chiar daca nu ii spui tu, sigur i-au spus alti x prieteni.
Este posibil ca el sa nu faca vreo miscare, pentru ca ori e timid, or e prost, ori ii e rusine de ce o sa zica prietenii. (ca vezi domne ca nu mai esti jm3ker, daca te combini cu aia) Asta se intampla pana pe la vreo 15-16 ani, deci daca sunteti cuprinsi in intervalul asta (ceea ce sunt convins), inseamna ca asta e problema.
Poti sa incerci sa nu te mai uiti atat la el, sau sa ii zambesti, ba chiar sa nu ii mai acorzi atat atentie.
Daca stie ca te poate avea cand vrea el, fi sigura ca interesul ii va scadea totodata cu valoarea ta in fata lui.
Fa pe indiferenta, joaca hard-to-get, da-i impresia ca nu te are la degetul mic, si vei vedea diferenta.
Also, stai calma, nu il iubesti.
E doar un sentiment copilaresc (prostesc), peste care vei trece daca intelegi unde gresesti.
A, si, daca in momentul asta va veti combina, tu fiind "indragostita" de el, va profita, si va incerca sa te aduca intre asternuturi.
Urmeaza ce am zis mai sus, si ai numai de castigat.
Chit ca nu te combini cu el, vei sti pe viitor ce sa faci ca sa te pazesti de probleme de genu.
Succes

| Dienutzaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru Masacven):

Am 14 ani aproape si il plac de cativa anisori. Plus ca inainte sa se indragosteasca de mine am fost draguta ca sa il "cuceresc", dar nu a mers, apoi am incercat sa renunt la el asa ca m-am combinat cu un prieten de'al lui. A fost destul de bine pana cand a fost gelos si stiind ca ma iubeste automat m-a facut sa ma despart de prietenul lui si am incercat sa dau pe langa el. Am mai incercat sa mai incerc asta inca o data dar nu aveam aceleasi rezultate.

5 răspunsuri:
| FlorinBv_7630 a răspuns:

Salut, niciodata nu o sa te considere cineva inferioara daca ii zici ca il placi ba din potriva eu unu as crede daca a avut o fata curajul sa imi zica ca ma place at imediat i-as da o sansa din cauza ca a avut curaj.Eu iti zic sa risti si sa ii spui ca dupa cand el o sa fie cu altcineva sa nu zici "daca ii spune-am oare eram impreuna?"
nu ai nimic de pierdut. Bafta big grin

| Vl4dootz a răspuns:

Eu zic ca te place si el dar nu vrea sa-ti arate asta. cel mai bine e sa discutati despre asta.

| Daniaa a răspuns:

Fai tu primul pas aceeasi poveste o am si eu numai ca el e mai mare cu 8 ani ca mine si tot am avut curajul sa ii spun spune-i nu ai nimic de pierdut daca astepti ai doar de pierdut nimic nu o sa se schimbe spune-i!

| Dienutzaaaaaaaaaaaaaa explică:

Am 13 ani si e timid...plus ca eu il plac de cativa anisori love struck ianinte sa se indragosteasca de mine am incercat sa fiu draguta cu el ca sa ma placa, dar mai mult ma respingea, apoi am incercat indiferenta si chiar el mi-a cerut prietenia. Am incercat sa fac la fel de cand m-a parasit dar nu mai am aceleasi rezultate. Va multumesc ca ma ajutati! big hug