| anonim_4396 a întrebat:

:-x
Sunt indragostita de un baiat dar ma deranjeaza ca are dintii galbeni. Cum as putea sa-l ajut? Voua v-ar conveni? L-ati saruta?

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este cam ciudat sa mergi la cineva, oricine (decat eventual daca ti-ar fi frate sau alta ruda de gradul 1-2) si sa-i zici sa se spele pe dinti ca i-s galbeni sau ca-i miroase gura samd.
Daca sunteti cumva intr-o discutie si pomeneste careva despre dinti, poti eventual sa zici cum ii speli tu, cu ce, pasta, cat de des ii speli cu bicarbonat si pasta sau ceva de genul asta. Altfel nu prea vad cum, in orice caz, direct nu poti sa-i spui.
"Stii ce, mie mi-ar placea sa ies cu tine, da' numai daca te speli zilnic pe dinti si la 3-4 zile pui si bicarbonat pe pasta". :p
Hmm, sau totusi, poate ar merge?

| buzeduulci a răspuns:

Zi-i si tu. iubire, cand deschizi gura, am impresia ca ma aflu printre stele. caci stelele sunt la fel de galbene ca dintii tai. laughing)

glumesc. daca-l iubesti, n-ar trebui sa te deranjeze.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Este ciudat, nu mi s-a intamplat niciodata, dar pfff. :S I-ai putea spune de-o forma agradabila, fara sa il jignesti. Daca inchizi ochii nu se vede cand il saruti, dar daca ii tii deschisi nu este foarte amuzant. Daca aveti suficienta incredere unul in celalalt, spune-i. Eu sincer, si fara suparare, (poate sunt obisnuita sa nu am aceste intamplari in viata), nu l-as saruta. Bafta

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,daca l-as iubi probabil l-as saruta. Oricum mie imi plac baietii delasatori, cu parul ciufulit, imbracati in culori inchise, inalti si slabi, si amuzanti.Ii poti spune in gluma ca i s-au cam ingalbenit dintii si ar trebui sa foloseasca bicarbonat de sodiu.

| TheAce a răspuns:

E o problema minora. Se poate rezolva cu un tratament de inalbire a dintilor. Multi au problema asta, mai ales de la fumat. E insa foarte usor ''tratabil'' si nu ar trebui sa te influenteze. Exista chiar tratamente profesionale pentru acasa de inalbire a dintilor.

| stark47 a răspuns:

Ouch! ce ar fi sa i sugerezi ceva pentru dantura lui! cat mai subtil posibil.credema ca s-ar simti super aiurea daca i ai spune direct asta! succes

| BSwwatch a răspuns:

Ial de mina frumusel si-l duci direct la stomatolog, ii face un detartraj apoi sa-l instruesti sa-i spele in fiecare zi cel putin o data in zi, n-are de ce sa se simta prost, trebui sa-l faci sa inteleaga ca e foarte urat sa n-aibe grija de igiena orala, daca o ei pe ocolite nu faci treaba.

| july00 a răspuns:

Spune-i sa se spele pe dinti laughing

| Schatzyyyyy a răspuns:

thinking Dintii ii poate avea galbeni, ori ca nu se spala pe dinti, si v-a trebuii sa-l "impingi de la spate" sa-si ingrijeasca dintii, sau exista si o cauza aceea fiind; mama lui a luat pastile[antibiotice] cand era gravida, sau dupa ce l-a nascut[in timp ce-l alapta] si de la pastilele antibiotice ii raman dintii galbeni.Intr-adevar,se poate spala cat de des vrea,ii se mai albesc putin, dar nu foarte mult, si in cazul asta nu poate face nimic! Daca face detartraj, il face degeaba, da 3 milioane sau cat e, apoi pe parcurs, i se ingalbenesc la loc!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

E chinez?

| roxkiss a răspuns:

Oo, delicat moment, dar nu cred ca trebuie sa-i spui direct pentru ca lar jena. e galben ca fumeaza sau ca nu ii spala? daca fumeaza nu cred ca poti sa faci ceva daca nu se spala, dai un indiciu ceva, sau tema aceasta delicat sa o atingi. Dimineata de exemplu scrie-i ca, ( vreau sa es in oras la un suc. vii cu mine daca indeplinesti conditia, imbracate frumos, fii cu o dispozitie buna, indragostit de mine si curati dintii ca o sa ai nevoie )) nu stiu daca iti place, dar nu stiu cum altfel sa-i spui. )) succes

Răspuns utilizator avertizat
| Ady321 a răspuns:

Cumpara-i pasta de dinti si periuta. laughing))

| daia10 a răspuns:

Daca chiar ti-ar placea de el atunci aparentele nu ar conta. Mie una nu mi-ar pasa. Conteaza cum ii personalitatea lui. Oricum nici prea urat nu-i bine. Nimeni nu-i perfect.