| rossanna a întrebat:

Trebuia sa-mi vina CM pe data de 18 noiembrie, au trecut aproape 22 de zile si nimic.Pe 16 noiembrie am avut o scurgere maronie dar foarte putin. Dupa 3 zile am facut infectie urinara ( urinam des si ma durea foarte tare). Pentru infectie am luat niste pastile de la farmacie care am auzit ca ar fi bune. Dupa o saptamana de la intarziere am fost la medic sa vad daca sunt gravida, pentru ca in ultimul timp nu m-am protejatbig grin. Mi-a facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ, iar in legatura cu infectia, am intrebat-o daca sunt bune pastilele pe care le iau si mi-a zis ca sa continui cu ele. Ma tinut 2 saptamani infectia chiar si urmand un tratament.Inca ma mai doare atunci cand urinez dar foarte putin. Test de sarcina nu am mai facut, dar au fost cateva zile cand mi-a fost rau, m-a durut capul, mijlocul, ieri am avut niste ameteli, iar azi am simtit asa o durere in partea dreapta langa buric. Credeti ca ar putea fi o sarcina? Mentionez am 20 de ani. Ma scuzati ca am scris atatbig grin

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă testul de sarcină făcut după 3 săptămâni de la ultimul contact sexual neprotejat s-a dovedit a fi negativ, în mod sigur nu ești însărcinată.
Întârzierea se datorează infecției urinare.
Mergi în continuare la control, o infecție urinară netratată corespunzător poate recidiva.
Sănătate și protejează-te de acum în colo!

| superdorex a răspuns:

Stii si tu ca parerile noastre nu prea au valabilitate daca nu te duci la un doctor de urgenta! Si asculta-ma daca faci dragoste fa-o cu protectie ca esti asa de tanara si e pacat Doamne fereste sa patesti ceva! Multa bafta!

| liz23 a răspuns:

Este o infectie des intalnita in ziua de azi, ca si motive are legatura cu actul sexual neprotejat si infectia urinara.Este ca o bacterie care chiar daca tu te tratezi o are si partenerul tau, din acest motiv se da de la unu la altul.Recomandat ar fi sa mergi la un medic ginecolog, ii explici ce se intampla si vei primi o reteta pentru amandoi. Daca lasi lucrurile asa, situatia se va inrautati si nu vei mai putea trata asa usor.