| Ioanaroxanabuliga12345 a întrebat:

Buna. Timp de 3 -4 zile am avut sânii sensibili și umflați. Ieri am avut și scurgere vaginală roz. Eu cred ca e implantarea dar nu știu sigur pentru ca la prima sarcina nu am avut-o. E posibil sa fiu din nou însărcinată? Deși am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ, îl refac peste câteva zile ca presupun ca l-am făcut prea repede

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 10 zile de la intarzierile menstruatie, deci tu ai facut testul inutil, fiindca a fost cu multa inainte sa arate corect.

| dullcat a răspuns:

Buna.Testul de sarcina se face la 10-14 zile de la intarzierea menstruatiei daca doresti un rezultat concludent.

| Hyperion7 a răspuns:

Secreția roz denotă că ai fi totuși însărcinată.
Cum zic și colegele, fă un test peste 2 săptămâni și vezi exact daca e sau nu totuși vorba de o sarcina

| Ioanaroxanabuliga12345 explică (pentru Hyperion7):

Deși am avut secreția doar timp de o zi? Atât m-a ținut, o zi

| Hyperion7 a răspuns (pentru Ioanaroxanabuliga12345):

Atunci nu cred c-o fi vorba de vreo sarcina, dar din nou, pentru siguranța ta, mai fă un test după 2 săptămâni