| mocanudiana a întrebat:

Bună tu, am o problema destul de grava, am aproape 18 ani și nu pot face dragoste cu prietenul meu,mă blochez de fiecare data când vine acel moment și mă gândesc numai la prostii,de exemplu ca poate nu mă place atat de mult, vrea doar ăsta etc pentru ca se excită imediat și mie îmi ia timp deși suntem impreuna de un an jumătate și mereu mi a spus ca mă iubește și ca nu m-a părăsi după asa cum cred eu.Inca un factor este durerea,nu o pot trece cu vederea, când intra nu pot sa mă relaxez deloc și mi se face frica înainte ca el sa apuce sa facă ceva.Ce sfaturi îmi dați?

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Mda, nu esti pregatita
cand te hotarasti sa o faceti bea putin vin inainte, te va relaxa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa astepti sa te maturizezi, si sa faci dragoste nu sex, dar numai cind te vei mărita, si doar impreuna cu sotul tău, nu cu cine poti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Tu trebuie sa lucrezi la psihicul tau, nimeni altul.Mai multa incredere si totul se va rezolva.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai gandi la tot felul de prostii, relaxeaza-te si fa-l si pe el fericit si cu aceasta ocazie te faci si pe tine fericita.

| Anonimuserr a răspuns:

Pai nu e bine, daca il iubesti si te iubeste si chiar vrei sa faci dragoste, dezinhiba-te ca sa zic asa. Sa nu ai ihibitii sa treci la actiune direct.