| carbon21 a întrebat:

Salutare, cum sa ma controlez când sunt cu iubita mea, suntem de un an și ceva și nu am făcut nimic, ea fiind virgina și eu la fel. Avem amândoi peste 20 de ani. Dar când sunt singur cu ea, eu vreau sa ne prostim, gen atingeri, masturbare asmd. Ea zice ca in astea nu vede iubire și dragoste, nu pot sa zic ca nu se excita dar se controlează de la o vreme. Pentru ca i-am zis ca o sa fim cuminți pana când o sa o facem, ceva sfaturi sa ma pot tine de promisiune, sa pot sa stau și eu linistit fără sa ma gândesc la prostii atunci când sunt cu ea?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia initiativa pana nu o face cineva diferit tie

| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt prostii, e normal sa te gandesti la asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai apucati va si o faceti. Aveti totusi 20 ani nu 14.

| carbon21 explică (pentru suntserios):

Pai ea ii alfel, mi-a zis ca o sa o facem in curând. Ca pentru ea nu contează astea ca ea vreau iubire.

| mihai69 a răspuns:

Păstrează mereu o distanță mai mare de o lungime de braț între voi.
Simplu!winking

| Sofer a răspuns:

Vrea sex dupa nunta? laughing trebuia sa o iei cu atingeri in zonele cele mai importante atunci cand va sarutati si ar trebui sa se lase daca se excita maxim dar sa fiti doar voi doi fara sa simtiti prezenta cuiva.

| sofisis a răspuns:

A citit prea multe carti romantice si se uita la prea multe filme romantice. E foarte confuza in ceea ce priveste relatiile intime. Are impresia ca sexul e ceva diferit de dragoste. Imi pare rau de tine. E d'aia care vrea petale de trandafir, caviar si vorbe de amor si sex leeent eventual si plictisitor laughing) bine, asta pana da de gust si pana intalneste pe vreunu care ii face sangele sa fiarba si pasarica sa vibreze.
Vrei parerea mea? NU ti-o mai arde atat de gentleman ca devine plictisitor. E timpul sa devii barbat, zic eu...

| carbon21 explică (pentru sofisis):

Pai da, mi-a zis ca o sa o facă și știu asta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Eu nu inteleg de ce mai stai dupa ea laughing
Dupa un an, se dovedeste daca e relatie serioasa sau nu, deci e ceva la mijloc, de nu vrea s-o faceti.
O mai intelegeam daca avea 15 ani.
Tu nu ar trebui sa te controlezi, deoarece sunt lucruri firesti.

| carbon21 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Pai o sa o facem, acum ma gândesc ca nu ii așa pregătită, poate vrea sa vadă ca sunt și cuminte ca in trecut eu tot pe ea eram, când eram singuri si ma refer la prostii. masturbare reciproca, din astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu exista dragoste fara sex. Si da sunt fata. Eu nu ma pot abtine de la nimic cu persoana iubita. Pana mea. Un barbat trebuie satisfacut. Ori esti femeie ori ce? Doar companie si atat? E exact ca o prietenie? Rezista tu cat rezisti dar la un moment dat o sa ti se duca cheful. Sexul e ceva natural si super. Nu inteleg de ce atatia injosesc ceva firesc spunand ca e "scarbos" Sau "imoral". Pff

| AEWPenta a răspuns:

Daca sunteti de 1 an impreuna si cand faci lucrurile astea o deranjeaza sfatul meu este sa o parasesti deoarece nu veti face vreodata sex iti spun treaba asta fiindca si eu am stat 2 ani cu o tipa si nu s-a intamplat nimic, nu incerca sa discuti cu ea despre treaba asta mai ales ca o deranjeaza unele fete vor doar sa stea cu cineva si sa nu se intample nimic, de ce? pur si simplu urasc sexul sau vor bani, da ai citit bine BANI!
asa ca sfatul meu e sa o lasi si sa iti cauti alta fata care cand o atingi se amuza si ii place
succes!

| carbon21 explică (pentru AEWPenta):

Pai și ea era așa dar am zis ca suntem cuminți și ne axăm momentan pe dragoste și afecțiune pentru ca am trecut prin deca discuții.

| AEWPenta a răspuns (pentru carbon21):

Iti pierzi timpul degeaba cu ea, dar pana la urma tu decizi ce vrei sa faci cu ea ai grija sa nu regreti deciziile pe viitor...

| orail a răspuns:

Aceste atingeri, sunt importante pentru momentul cand o veti face. Practic o pregateste pe ea pentru acel moment. Degetica (penetrarra cu degetele este fff importanta) la momentul potrivit, durerea va fi mult mai supprtabila, din aceasta cauza.