| anonim_4396 a întrebat:

Buna tup am si eu o problema, imi place de o fata si nu stiu ce sa vb dar ma si rusinez uneori un subiect ceva help

5 răspunsuri:
| 4l3x4nd3r a răspuns:

Buna cam aceiasi problemam o am si eu numai ca eu am 14 ani... si de fiecare dataa cand incerca sa ii spun unei fete ca o iubesc.Si inainte de a ma intalni cu ea sau cand o invit unddeva incerc sa repet dialogul in gand sau scriin pe o foae, rog vreo fata sa ma lase sa exersez cu ea ceva de genul acesta.Incearca!
Si e interesanta idea Madutzuu23 ei cu caetul si pixurile...
Sa nu crezi ca fac misto de tine dar e chiar interesanta
Si nu uita inceraca sa o faci sa se simta bine sa tu la fel Pentru ca daca in suflet e furtuna afara nu poate fi soare... Fii sigur pe tine
Eu asa fac si merge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum e.(eu sunt fata) si fetele se rusineaza. uite doar o idee.i-a 2 caiede si 2 pixuri si vorbiti pe caiedt unul cu altul. poate va fi mai usor.e o joaca de copil dar pare interesant....si asa spuneti mai usor ce aveti in gand.dar si altfel..incearca sa te gandesti ca esti un baiat indraznet. fetele asteapta mai mult..si nu o fa se se plictiseasc. fundita?

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Frate daca ai 22 de ani si te rusinezi... inseamna ca e grav, si eu am fost ca tine si stiu cum e, probabil ca e si foarte frumoasa...
ca subiect : orice frate
atata timp cat reusesti sa o faci atenta orice
cel mai bine e sa ii povestesti ceva haios, ce ai facut tu, dar in acelasi timp sa o intrebi si despre ea
las-o sa vorbeasca, ascult-o, intreab-o de viata ei, de ideile ei
sper ca ti-am fost de ajutor
succes si nu uita : zambeste happy

| moisila a răspuns:

Daca te intimidezi repede poti vb pe mes fara probleme sau pe facebook. Daca nu vrei pe astea ia-ti inima in dinti si incearca sa porti conversatii si dupa spune-i ce simti pentru ea.
BAFTA!

| Dani1998 a răspuns:

Salut..pai nu stiu daca nu poti sa o faci direct spune-i indirect.(pe mess, prin mesaje, cu ajotorul unui coleg/colega)Dar cel mai bine este sa iti iei inima in dinti si sa ii zici personal. Bafta