| anonim_4396 a întrebat:

TPU am o problema. Imi place de un baiat, si am aflat ca si lui ii place de mine, dar ma rusinez in prezenta lui. Ce fac? sad

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești timorată.
Lasă-l pe el să te caute, nu face tu prima pasul.
Pa, pa.

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Asa am fost si eu.
Inteleg cum este, este greu.
Vorbeste cu el, fie in mod direct fie in mod indirect (prin mesaje sau internet). Saluta-l, intreaba-l ce face.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Putin curaj nu strica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Incearca sa nu mai fii asa timida, intra in vorba cu el ca doar nu te mananca.
Curaj!
Te pup!

| millyca a răspuns:

Astepti pana intra pe combinatie cu alta, iar apoi te intorci aici pe TPU ca sa te miorlai. E bine asa? Sper ca ti-am fost de folos.

| Fayree a răspuns:

Ce-ti spune inima!

| Fluffy69 a răspuns:

Ce dragut! Pai am avut si eu aceeasi problema! Pentru inceput vorbeste cu el prin mesaje pe mess sau pe facebook iar apoi te obisnuiesti si nu iti va mai fi rusine sa vorbesti cu el fata in fata. Sper ca te-am ajutat!

| Erica33 a răspuns:

Mai bine ar fi daca ai incerca sa te remarci in fata lui cu ceva nou incearca sa nu-l bagi in seama deloc si cand se uita la tine du-te langa o fata fa o gluma si razi asta il va face sa creada ca esti amuzanta si neinteresata de el te va place mai taer si cand crezi ca esti pregatita :
ia o fata cu tine du-te undeva aproape de el sa ai grija sa te auda spune-i ca ai planificat sa mergi la un loc si o persoana te-a lasat balta atunci el va veni la tine si va vrea el sa mergeti impreuna va veti apropia si nu iti va mai fi rusine de el atunci ii vei spune ce simti!
? FUNDA?

| millyca a răspuns (pentru Erica33):

Ba nu-s de acord, pe mine ca baiat ma enervau astea cu "playing hard to get". Si cu ce sa se remarce, sa danseze Lambada? Acum serios, eu cred ca cel mai bine ar fi sa caute sa ramana singura cu el si totusi sa ii spuna ceva, sa ii dea de inteles ca ii place de el.

| AdelaAde7 a răspuns:

Cati ani ai? 11? straight face Vorbeste cu el, fii mai directa si spune-i ca ai auzit ca te place daca e destul de matur va recunoaste daca nu ...asta e. Si nu il intreba face to face daca te rusinezi in prezenta lui, intreaba-l pe mess sau pe facebook. Cheers!

| PandaaKid a răspuns (pentru AdelaAde7):

Nu, nu am 11, dar sunt mai timida de fel happy

| DeeaDeuTsa a răspuns:

Din moment ce tu îl placi şi el te place, de ce vă feriţi? Incercaţi să discutaţi si poate iese ceva.

| bogdanelme a răspuns:

Incearca sa afli adresa lui de messenger si ii scrii, e mai usor asa happy