| liviu18_3718 a întrebat:

Buna tururor.Sa incep direct : sunt cu o tipa de peste un an de zile, o iubesc enorm straight face. Si stiu ca si ea pe mine. Dar dupa atata timp nu am reusit sa fac dragoste cu ea.de fiecare data cand e sa o chem la mine uneori ma refuza. zice ca vrea sa stea pe afara ca e frumos. sau diverse lucruri.intr-un fel imi este rusine ceea ce va spun dar acesta este adevarul. ea pe mine decat de 2 ori m-a chemat la ea. de fapt odata.aia fiind de Pasta si odata ca m`am autoinvitat de 8 martie.fiindca doream sa-i cunosc p ai ei. nu stiu ce sa fac. simt ca se pierde bucuria de a fii langa eastraight face deoarece dupa atata timp este destul de distanta fata de mine. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

^Poate ca nu este distanta, poate tu o presionezi sa faca dragoste cu tine iar ea nu se simte pregatita pentru acest pas, de ce sa o faca cu tine si apoi sa regrete? Pt fete acest pas este ff important. Discutati deschis si ai rabdare cu ea.

3 răspunsuri:
| anca13 a răspuns:

Cati ani aveti? e posibil sa nu se simta pregatita sa faca pasul acesta.Sau poate nu este sigura ce doreste de la tine.O relatie se bazeaza in primul rand pe comunicare.Incearca sa discuti cu ea, Daca ai asteptat un an dupa ea nu mi se pare mult daca ea este inca virgina.Las-o pe ea sa o faca cand simte sa nu regrete mai tarziu. Discuta cu ea cel mai binewinking

| dulcykaLy a răspuns:

Buna, incearca sa vb cu ea direct. spune-i ca ti-ai dori sa avansati un pic in relatie, ca iti doresti sa faceti dragoste. si vezi ce iti spune. ce parere are. in mod normal daca sti ca te iubeste nu te-ar refuza... poate doar vrea sa fie intr-un moment special.

| Pregnant a răspuns:

Gandeste-te: vrei sa fii cu ea sau sa faci dragoste cu ea?
Daca tii la ea, nu te grabi, asteapt-o sa fie si ea pregatita. Poarta o discutie directa cu ea.