| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu m-am certat cu o prietena apoi ne-am impacat dar ea era foarte distanta fata de mine. Apoi, intr-o zi am intrebat-o daca inca e suparata pe mine si a zis : " Pai tu spui ca am fite si ca atunci cand am mers la film tipam si ca am venit numai pentru Alex ( un coleg ). Pe care l-a mai placut. Si intr-o zi, o alta colega, pe nume Adda m-a intrebat ce s-a intamplat cand am mers la film si i-am spus exact cum s-au petrecut lucrurile. Si prietenei cu care m-am certat i-am recunoscut in fata ca am spus despre ea ca a inceput sa aiba fite si ca atunci, la film tipa pe acolo si spunea ce se va intampla mai departe ( si vorbea tare ). Acum pe bune. voi nu v-ati supara daca ati merge la film cu o persoana si ceilalti oameni din sala de cinema sa susoteasca chestii gen ( " Doamne. cum face si asta. vreau sa vad filmul " ) Adica voi cum v-ati simti? Si daca o rugam sa vorbeasca mai incet tipa si mai tare. plus ca noi vazuseram filmul deja. Si despre partea cu Alex. Atunci cand eu am chemat-o prima oara sa mergem eu si cu ea la film a spus ca nu vine ca l-a mai vazut. si aproape ca se rastea.Dar cand a auzit ca vine si Alex s-a autoinvitat, fiindca ma duceam doar eu cu el. Suntem prieteni ff buni. Si apoi tot ea m-a facut pe mine cu ou si cu otet. Ce sa fac? Sa ma impac cu ea? Ma gandesc si eu ca maine seara este Revelionul. Ce sa fac? Dau funda + voturi si multumesc tuturor ca ati citit.

Răspuns Câştigător
| raisa1993maria a răspuns:

Urat din partea prietenei tale. nici nu stiu daca o pot numi prietena, eu zic sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca nu a fost prea frumos din partea ei sa te faca de ras si mai ales sa refuze invitatia la film dar dupa ce a aflat ca vine si alex sa se razgandeasca. explica-i faptul ca o prietenie se bazeaza pe incredere, sinceritate, comunicare si multe altele! baftaa

| becka133 a răspuns (pentru raisa1993maria):

Multumesc de raspuns. eu am incercat. dar ea a inceput sa vorbeasca cu sictir. si spune tot felul de lucruri cum ca eu vreau sa o fac pe ea sa cada de proasta in fata tuturor. cand eu nu ii spun nimic. si cand niste retardate au vrut sa o bata ca le-a facut proaste eu m-am luat de ele si i-am luat apararea. si nu apreciaza ca daca nu eram eu ramanea fara par pentru ca alea sunt niste... si de fapt nu realizeaza ca se fac singura de caramel. eu am incercat sa ii explic. fara sa ma cert. dar incepe sa vb urat. si nu mai stiu ce sa fac. cum sa o previn. ea are o parere ff buna despre ea. si de fapt toti din jurul ei o barfesc la mine. dar eu nu ii iau in seama. si incerc sa o apar. si cand cineva spune ceva despre ea ma iau de el. ma rog.

6 răspunsuri:
| vampir004 a răspuns:

Vorbiti si rezolvati-va problemele

| tpuforyou a răspuns:

Bun... daca mai comenteaza sa ai aplici si o palama * ce prietena mai ai si u!)), putin cam isterica!
daca da semne ca ai pare rau o poti ierta daca nu >nu! ))

| becka133 a răspuns (pentru tpuforyou):

I-as aplica laughing Da ma spune lu' masa. putin isterica? Tu stii cum face? Si tot pe mine ma pune sa imi cer scuze laughing)

| yoaana a răspuns:

Stai calma..cred ca toti avem cate un prieten asalaughing. vorbeste cu ea si clarificati lucrurile...este doar o cearta..sh daca sunteti prietene impacativa:*

| becka133 a răspuns (pentru yoaana):

Nu vrea. acum vrea sa imi arate ca nu are nevoie de mine si ca nu o mai intereseaza. nici macar nu ma asculta ce am de spus. si se tine dupa una din clasa pe care toti baietii o barfesc si o injura dar cand sunt cu ea o ating si alte chestii. ma rog.