| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor :* Acum 4 luni m-am despartit de iubitul meu. Eu m-am despartit de el, fiidnca imi era greu, eram sub presiune, traiam in agonie. Dupa o saptamana l-am cautat, mi-a vorbit urat.iar dupa o luna la fel. Atunci am inteles ca el nu ma mai iubeste si ca ma uraste. Dupa toate astea a trecut vremea, iar el e cu o tipa de la mine din liceu, care e vazuta cam prost ..adica s-a sarutat pana acum cu vreo 30, si-a tras-o cu vreo 4 si fumeaza, e pe distractii ( se imbata prin cluburi si de astea). Fata aia normal, imi era prietene, dar noi suntem diferite. Eu am fost cu el 8 luni si nu m-am culcat cu el, de asta cred ca s-a racit relatia. Acum de cand e cu ea, si-au vorbit vreo 2-3 saptamani si sunt impreuna. De ziua mea a venit la liceu sa o ia pe ea si dupa au mers la suc si ea si--a pus poza cu el pe fb. exact de ziua mea. Dupa o saptamana el si-a pus poza cu ea pe facebook, iar cu mine a stat 8 luni si nu a pus o poza. Precizez, ca pe mine m-a iubit, sunt sigura de asta. In timpul relatiei mereu imi spunea ca ar face orice pentru mine si era tare dragut cu mine la inceput. I-am cunoscut familia, prietenii.m-am inteles bine cu toti. A fost o relatie frumoasa si el a si plans pe umarul meu cand i-a fost greu. ceea ce el nu face. am trecut prin multe cu el..Revenind la subiect..cica atunci cand m-a vazut in local, de era cu tipa asta, ar fi avut el cica un zambet de satisfactie..Acum recent am fost la o inmormantare in care a fost si el cu ea.dar ei au fost distanti si mi-au zis colegele ca el se uita insistent la mine. eu nu l-am vazut ca nu m-am uitat dupa el..deobicei cand e in preajma evit sa il privesc. Voi ce credeti? Credeti ca tine la aia? ..Multi zic ca nu si ca o tine doar asa ..si ca poate lui acum ii pare rau.Dar credeti-ma ca asa de urat mi-a vorbit acum cateva luni..si stia cat sufar si nu i-a pasat.iar acum e cu asta.mi s-a parut asa ciudat sa puna poza cu ea dupa atat de putin timp si cu mine a stat 8 luni.iar ea nu e vreo frumoasa. dupa ce ca toata ziua e in aceleasi haine mai face si pe interesanta ..si nici nu arata cine stie cum. mai ales ca el mereu spunea ca ii plac fetele dragute si cochete.iar ea nu e deloc asa.dau funda! :*

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Voi ati avut o relatie si aceasta s-a terminat. Gata, acum aveti fiecare alt drum si nu mai aveti dreptul niciunul sa se bage in viata celuilalt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, cați ani ai?
8 luni? Da le încolo. De erau 5-10 ani, da...dar așa?
Sta cu ea pentru ceva ce tu nu i ai dat si ai făcut foarte bine!
Chiar tu ai zis ca din cauza ca nu i ai dat, relația s a răcit.
Si chestia cu vorbitul urat... vorbești frumos cu o persoana daca o iubești, mie asa mi se pare normal.
Poate acele poze, sunt ori ca te facă pe tine geloasa si sa alergi la el si sa te pui in patru labe sa se împace cu tine.
Ori sa iti arate ca el e foarte bun si ca l ai pierdut.
Părerea mea este ca nu merita sa stai cu un băiat care se săruta si si o trage cu n fete.
Pentru ca așa simplu o poate face si pe la spatele tau.
Părerea mea este sa stai tu cumintica si sa nu l mai cauți.
De ce sa te simți rău din cauza lui? Căuta un băiat care sa te aprecieze si sa te iubească așa cum ești tu, sa ti vorbească frumos.
Viață merge înainte, vei ajunge la liceu, facultate...vei intalni i mii de băieți, nu ti face griji
. bafta :*

| Cleopatra_5290 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 18 ani, sunt clasa a XII-a, profil matematica-informatica happy Am un eseu publicat intr-o carte si acum imi publica alt eseu intr-un ziar. Eu l-am iubit foarte mult si m-am consumat mult pentru el, in timp ce el s-a racit. Chestia e ca m-am simtit tradata si mintita oarecum din partea ei. Dar na..nu mi-a fost tot una.

| Țoglă a răspuns:

Nici când te-ai despărțit de el nu are voie să pună o poză pe un site din viața lui personală (din care tu ai ieșit de bunăvoie)?

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Asa fac tipii mai fata. Se poarta frumos la început sa iti intre sub piele, vede ca nu reușește sa te *uta, te lasa. Cum sa nu puna nicio poza cu tine? Tu cred ca nu știi ce e aia iubire. As fi făcut poze cu fosta mea prietena întruna. Doar sa vadă lumea ce femeie frumoasa am si ca sunt mândru de ea.
Wake up la realitate.

| Cleopatra_5290 a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Am avut poze, doar ca le puneam doar eu. Bine ca si el imi lasa comentarii ca ma adora si de astea. Nu stiu.a tinut la mine stiu asta. Dar ce ma pune pe mine in deriva e faptul ca s-a uitat insistent la mine, chiar daca era cu aia.ce mi se pare ciudat.laughing

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Cleopatra_5290):

Să-și bata joc de tine... Dă-l dracu' de bădăran.

| Cleopatra_5290 a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

Ce nebun esti laughing)

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru Cleopatra_5290):

Pai asta este adevarul. Lasa-l să-și vadă de panaramele lui, tu căuta.ti un băiat care sa te merite cu adevărat.