| Sally06 a întrebat:

Am 20 de ani, iar anul trecut m-am mutat in alt oras. Am devenit foarte buna prietena cu vecinul meu. Problema e ca il plac mult. Recent m-a chemat la o cabana dupa revelion si insista mult sa merg. Oare s-ar putea sa simta si el ceva pentru mine? Mi-as dori foarte mult sa avem o relatie, insa imi este frica sa fac primul pas deoarece nu vreau sa stric o prietenie asa frumoasa. Suntem foarte apropiati (mereu mancam si ne petrecem serile impreuna). In ultima vreme am vorbit foarte mult pe Facebook, fiind amandoi plecati din oras, iar recent l-am visat in 2 nopti.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca doreste sa isi petreaca cu tine o ''minivacanta'' de vis. Indiscutabil, intr-o astfel de situatie, merita sa dai curs invitatiei fiindca altfel s-ar putea ca un refuz care pare lipsit de sens sa genereze ulterior regrete care sa nu iti dea pace si sa revina iar si iar...toata viata. happy Succes!

| cristimihailov a răspuns:

Decat sa iti dai cu presupusul intreaba-l direct.

Chiar crezi ca el baiat fiind nu are si nevoi?

Ajuta-l ca in loc sa tina mana pe el, sa o tina pe tine.

| mentholinks a răspuns:

Te-a chemat la cabana ca sa ti-o traga acolo. Daca vrea sau nu si o relatie nu putem sti.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu stiu daca o face din prietenie sau are altceva in minte cert e ca trebuie sa mergi cu el de revelion ca sa nu ramai cu intrebarea cum ar fi fost daca...Nu cred ca ai de ce te teme in ceea ce priveste prietenia dintre voi.

| Elena9328 a răspuns:

Ar trebui sa i spui. Nu ai cum pierde o prietenie. O prietenie adevărată nu se pierde și va înțelege. Problema e următoarea, sa nu închei tu prietenia cu el, in caz de refuzul său. Daca te a chemat, poate sa si simtă ceva, sau poate pentru că sunteți prieteni, a vrut neapărat să ți ofere un gest frumos. Având în vedere că mâncați mereu împreună. Și ați fost mereu unul pentru altul la nevoie.

| ginoeugen23 a răspuns:

Esti un copillaughing))

| SorinelCopilu a răspuns:

Asculta da ca esti faina sigur o sa accepte un baiat nu renunta niciodata la o **** iti spun sincer o sa te accepte zii doar ca il placi si atat.