| CandyAnne111 a întrebat:

Bună, TPU! happy
Am cunoscut recent un băiat cam de vârsta mea. Prietena mea cea mai buna ma intreba continuu de ceva zile de cine imi place si azi i-am spus de acel baiat..Simt ca totul o ia razna cand il vad. Are toate calitatile pe care le-ar dori o fata. Am vorbit mult in ultima vreme si cu cat aflu mai multe despre el, cu atat imi dau seama mai mult ca ceea ce am in fata in momentele alea e o fiinta supranaturala, daca pot zice asa.
Suntem in aceeasi clasa si stam destul de mult razand amandoi.
Ce credeti despre asta? :v

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca el este cel predestinat si reprezinta sufletul pereche. Bafta.

| neutrino a răspuns:

La varsta ta, relatiile sunt trecatoare si, din acest motiv, nu este prea recomandat sa ai relatii cu baietii din clasa ta. Risti ca pana la terminarea liceului sa-ti doresti sa ai astfel de relatii cu majoritatea colegilor tai draguti, si nu numai ( bineinteles, pe rand).
Dand gluma la o parte, o astfel de relatie nu-ti va aduce decat mari neplaceri. Te-ai gandit ce situatie neplacuta trebuie sa depasesti, atunci cand se va sfarsi o relatie cu un coleg de clasa?
In alta ordine de idei, atunci cand iti place de un baiat cu care te cunosti, lasa-l pe el sa faca clasicul prim pas.