| Joana123456 a întrebat:

am o problema cu crush-ul meu.
Am crush pe un coleg de clasa cu care am fost la o cabana *el stiind ca-l am crush*
inainte de excursie eram foarte apropiati, imi lua mana si si-l punea langa el sau stateam cu spatele la el si se juca cu parul meu.
Deci facea gesturi super dragute, dupa ce a aflat ca vom merge la cabana imi scria non stop.Si ne culcam deodata.Stiu ca imi zicea o data ca mereu se culca cu gandul la mine si l-am intrebat ca de ce si zicea ca eram ultima persoana cu care vorbea,si de dimineata cand se trezea imi trimitea un mesaj.
Deci revenind la cabana, la cabana stateam si ne jucam cu prietenii adevar si provocare si am primit provocarea ca sa ne sarutam, ne-am sarutat si de atunci eram foarte lipiti in acea noapte.Ne sarutam mai mereu si eram super lipiti unul de altul, a fost o noapte wow pentru mine, dar dupa ce am plecat de la cabana credeam ca s-a distrat in acea noapte si nu era nimic important dar si a2a zi incerca sa fie aproape de mine.Cand am ajuns acasa,dupa o sapt am iesit afara, am stat de vorba, radeam bla bla si ne-am sarutat din nou dar dupa acea zi nu mai imi scria deloc si n-am priceput de ce, el imi zicea ca eu nu ii scriu si ca is seaca.
Dupa 2 luni cand incerca el sa ma ignore si eu „„plangeam„„ dupa el, ne-am revenit amandoi si acum suntem bine dar observ unele gesturi *il prind ca se uita la mine, incearca sa se apropie de mine, de cate ori ma vede imi zambeste* dar tot nu vorbim cum o faceam atunci...acum ca se apropie 1 mai l-am chemat la un gratar si tot zice ca nu stie pentru ca probabil ar merge si cu prietenii lui la gratar dar azi se interesa cum ca, cum dormim cum ajungem, ce mancam, ce facem etc si cand a auzit ca un coleg nu mai vine probabil s-a razgandit si nu stiu, eu cred ca nu ar vrea sa vina ca is eu, si gen nu ar mai vrea sa se intample ceva cu noi 2 sau nu stiu.Ma rog, voi ce credeti, ma place?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea "daca el te place", numai el ar putea sa-ti raspunda!
Dar daca te evita, inseamna ca are dragan la alta fata, sau ii este rusine de tine.

| Joana123456 explică (pentru Violleta2022):

Problema ii ca nu imi raspunde la aceasta intrebarea de aceea tot insist sa vina ca as putea sa clarific in aceea noapte, dar si azi tot zicea ca nu stie ce o sa faca de 1 mai si sincer nu cred ca ar veni cu noi *cu prietenii de la cabana la gratar*

| Violleta2022 a răspuns (pentru Joana123456):

Cand un baiat este chemat de o fata si el sta pe ganduri, si-ti spune "ca nu stie ce o sa faca", este foarte clar ca, baiatul nu este interesat de tine, sau de o relatie cu tine.
Un baiat indragostit, nu ar astepta sa fie invitat, ar fi el primul care te-ar invita, care ar propune ceva... dar nu-i cazul aici.
Sfatul meu este sa-i dai pace, pentru ca, ori are deja pe alta, ori este in cautare de o alta, dar in nici un caz nu-i interesat de persoana ta.

| Joana123456 explică (pentru Violleta2022):

Prietena mea l-a chemat pentru ca voia sa fim „„gasca de la cabana„„ si zicea ca nu stie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Joana123456):

Cand un baiat spune "ca nu stie daca vine, ori nu" inseamna ca nu este atras de nimeni care ar veni acolo, dar ii este jena sa refuze din prima si atunci spune "ca nu stie".

| Joana123456 explică (pentru Violleta2022):

Vine.I-a dat prietenei mele mesaj ca vine

8 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Cam la asta ma gandesc si eu ca i-a picat cu tronc alta fata si a luat decizia mai bine sa te ignore decat sa te faca sa suferi mai mult.

| Joana123456 explică (pentru HadesSs):

Cand noi ne-am sarutat el era intr-o relatie, si dupa ce am vorbit cu el unele chestii despre treaba asta m-a anuntat ca s-a despartit de ea.Mentionez faptul ca era intr-o relatie de 2 ani.Eu ma gândesc ca nu are nevoie de o relatie si vrea si el putin sa se distreze dar uneori e asa aproape de mine si cred ca ma place, apoi ziua urmatoare e putin mai rece

| Joana123456 explică (pentru HadesSs):

Sincer nu cred ca ii place de o anumita fata.
Eu zic ca nu vrea o relatie pentru ca abia a iesit dintr-una.
Când noi ne-am sarutat era intr-o relatie de 2 ani si a inselat-o si am vorbit cu el sa faca ceva cu treaba asta pentru ca nu e ok pentru ea si s-a despartit.
Uneori simt ca se apropie de mine apoi ziua urmatoare parca e mai distant.